Ziraat Bankkart Başak Business Özellikleri

Ülkemizde yaygın olarak kullanılan Ziraat bankasının hem banka kartı hem de kredi kartı olarak kullanılan ziraat bankkart özelliklerinden bahsedelim.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Ziraat Bankkart Başak Business Özellikleri

Ziraat bankası tarafından sunulan ziraat bankkart başak business kişiselleştirilmiş özelliği ile sizi tanıyan size göre avantaj ve kampanyalar tanıyan bankkarttır. Ziraat bankkart ziraat bankası tarafından sunulan nakit paranın güvenilir halidir. Üzerinizde nakit taşıma riski bulunmadan size ait olan hesabınızdaki parayı dilediğiniz gibi kullanma imkanı sunmaktadır. Ziraat bankkartınızla dilediğiniz zaman dilediğiniz yerde alışveriş yapabilir bankkart anlaşmalı üye iş yerlerinden taksitli alışveriş yapabilirsiniz. Dilerseniz de ATM’lerden hesabınızdaki tutarı öğrenebilir EFT, havale gibi işlemler ile para transferi sağlayabilirsiniz.

Başak Business Özellikleri

Hem banka hem de kredi kartı özelliği bulunan bankkart başak business ile anlaşmalı üye iş yerlerinden taksitli alışveriş yapabilir, yaptığınız alışverişler sonucu bannkkart lira kazanabilirsiniz. Ayrıca alışverişleriniz yalnızca Türkiye ile sınırlı kalmak zorunda da değil ister yurt içi isterseniz de yurt dışında alışverişin keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz. İnternet üzerinden yapacağınız alışverişlerinizde 3 boyutlu(3D secure) güvenlik sistemi ile önlem alarak güvenle harcamalarınız yapabilirsiniz. Ziraat bankkart başak business’ın avantajlarından biri olan sonradan taksitlendirme özellliği ile harcamalarınızı kredi kartınızla sağladıktan sonra taksitlendirme özelliği ile peşin işlemlerinizi taksitlendirebilir, işlem erteleme özelliğiyle de ödemenizi ileri tarihlere erteleyebilirsiniz. Ayrıca Başak Business kartınız ile;

  • Anlaşmalı üye işyerlerinden vadeli alışveriş gerçekleştirebilir, kredi kullanımlarında 5 aya kadar faizsiz avantajlardan yararlanabilirsiniz.
  • Mazot, gübre, ilaç gibi tarımsal ihtiyaçlarınızı üye işyerlerinden almanız halinde Bankkart Başak’a bağlanmış tarımsal kredinizi alabilirsiniz.
  • Bankkart Başak ile kredinize kullandığınız gün kadar faiz ödeyebilirsiniz.
  • TMO ve destekleme ödemelerinize bir kart ile istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.
  • Bankkart Başak ile ödemelerinizi hasat dönemine göre ayarlayabilirsiniz.

Ziraat Bankkart Başak Business Başvuru

Ziratt bankkart başak businessa internet şubelerinden, ziraat mobil uygulamasından veya dilerseniz bankkart mobil ile başvurabilir dilerseniz kartınıza bağlı sanal kart da oluşturabilirsiniz. Ziraat bankkart limitinizi kendiniz belirleyebilir kart limitini dilediğiniz an değiştirebilirsiniz.

Ziraat Bankkart Başak Business İptali

Genellikle banka kartı almak bankacılık işlemlerinden en kolaylarından biridir. Bankalar sizlere banka kartı vermek için adeta sıraya girmekte alabilmek için kolaylıklar sağlamakta. Ancak birçok kişi tarafından fazlaca kullanılan banka kartlarını kapatmak isteyince aldığın kadar kolay kapatamıyorsun. Şimdi Ziraat Bankası Başak Business iptali en kolay hangi yollar ile yapılır anlatalım. Öncelikle yapmanız gereken en temel ve kolay yöntem müşteri hizmetlerini arayarak başak business kartınızı iptal ettirmek istediğinizi bildirmek. Ulaşılması biraz zor olsa da her kurumun kurumsal veya bireysel müşteri hizmetleri mevcut olup bankaya gitmeden işlem sağlamanız konusunda destek olur. Ziraat Bankası müşteri hizmetleri telefon numarası 0850 220 00 00 olmakla birlikte müşteri hizmetleri 7/ 24 hizmet vermektedir. Dikkat edilmesi gereken konulardan biri birden fazla Ziraat bankası kartı kullanıyor iseniz iptal ettirmek istediğiniz kartın bilgilerini doğru girmelisiniz. Ayrıca banka kartı iptalinizi şubelerden de gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Bankası Tarihi

Ziraat bankası Osmanlı devleti yöneticileri olan Ziya Paşa ve Kamil Paşanın girişimleri ile 2.Aldülhamit zamanında çiftçiye destek vermek amacıyla kurulmuş olup günümüzde de bir bankadan daha fazlası sloganı ile çiftçiye, öğrenciye, esnafa destek sağlayan bir devlet bankasıdır. Osmanlı devleti zamanında Midhat paşa tarafından kurulan Memleket sandıklarının devamı niteliğindedir.15 Ağustos 1888 tarihinde ise modern finans kuruluşu olarak Ziraat bankası resmen kurulmuş olup o zaman faaliyet gösteren menafi sandıkları da banka şubelerine dönüştürülmüştür.

Keşfet