Ödemeler Hesaplara Yattı! Ocak 2023 Ödemesi İle İlgili Açıklama Geldi

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi tarafından sosyal medyada yapılan paylaşım ile tarımsal destekleme ödemeleri ile alakalı duyuru yapıldı.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Ödemeler Hesaplara Yattı! Ocak 2023 Ödemesi İle İlgili Açıklama Geldi

Ülkemizde tarımla uğraşan kişilerin ve çiftçilerin desteklenmesi ve üretime yardımcı olunması amacıyla Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından destek ödemeleri yapılıyor. Tarımsal verimin arttırılması amaçlanan bu uygulamalar ile ülkemizde tarımın daha da gelişmesi hedefleniyor. Bakan tarafından yapılan açıklamaların ardından ödemelerin hesapları yattığı duyuruldu. Böylece Bakan Vahit Kirişçi 2023 ödemeleri ile ilgili yaptığı açıklamayla çiftçilerin yüzünü güldürdü.

Birçok kişinin Ocak ayı ile ilgili tarımsal destek ödemelerinin yapılacağı zaman ile ilgili araştırmaları da bu açıklamanın ardından son buldu. Sosyal medya hesabında konuya açıklık getiren Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi an itibarıyla bu konudaki ödemelerin ilgili kişilerin hesabına yatırıldığını duyurduğu nokta

Tarımsal Destekleme Ödemesi Çiftçilere yapıldı

Tarımla ilgilenen birçok kişinin beklediği Tarımsal destekleme ödemesi Çiftçilere yapıldığı nokta bu ödemelerin hesapları aktarılma işleminin tamamlandığını duyuran bakan Vahit kirişçinin açıklaması nedeniyle geçimini tarım ile sağlayan birçok kişi rahata erdi. Bakan tarafından yapılan açıklamada toplam yapılan ödemenin 184 milyon 968.632 Türk Lirası oldu ifade edildi. Bakan Çiftçi gerekli ödemelerin çiftçilerin hesabına aktarıldığını belirttiği açıklamasında aynı zamanda Hayırlı ve bereketli olsun diyerek iyi niyet ve temennilerini de belirtti.

Tarımsal Destek ödemesi ayrıntıları

Devlet tarafından tarımsal destek ödemelerinin Çiftçi hesaplarına aktarıldığının bakanlık tarafından açıklanmasının ardından bu destek ile ilgili ayrıntılarda merak edildi. Birçok kişi tarımsal destek ödemesi ayrıntıları ile ilgili araştırmaları gerçekleştirdi. Birçok kişi bu destek ödemelerinin hangi hususları kapsadığını merak ediyor. Tarımsal destek ödemesi planları içerisinde birçok ödeme desteği bulunuyor. Böylece çiftçilerin Her anlamda yaşadığı sıkıntılara destek bulmaları sağlanıyor. Gerekli şartları Taşıyan çok sayıda Çiftçi bu imkanlardan faydalanabiliyor. Tarımsal destek ödemeleri dahilinde aşağıdaki destekler yer alıyor.

Hayvan Gen Kaynakları Koruma Desteği,

Et Regülasyonu Desteği,

Hayvan Hastalıkları Tazminat Desteği,

Kırsal Kalkınma Yatırımları Desteği,

Sertifikalı Tohum Üretim Desteği,

TMO Alım Prim Desteği

Hububat, Baklagil, Dane Mısır Desteği.

Keşfet