Gram altında kart dağılımı! 9 gün sonra ulaşacağı rakam ise dudak uçuklatacak cinsten! Bu sayı aklınızı kaçıracak.

10 gün sonrasında altının gram değerinin ne olacağı açıklandı... Altın sahibi olanlar resmen deliye döndü... Haberimizde daha fazla detaya göz atabilirsiniz...

Yayınlanma:
Güncelleme:
Gram altında kart dağılımı! 9 gün sonra ulaşacağı rakam ise dudak uçuklatacak cinsten! Bu sayı aklınızı kaçıracak.

ABD Merkez Bankası (FED) ve diğer merkez bankalarının faiz kararları, negatif yatırımcının tercih ettiği altını etkiledi. Son duruma bakan yatırımcıların dikkatini çeken altın fiyatları düşmeye başladı. Tahminleriyle dikkat çeken ve yatırımcıların ilgiyle takip ettiği ekonomistlerden biri olan altın ve para piyasası analisti İslam Memiş de yıl sonunda altının gram fiyatını değiştirdi.

Koronavirüsün dünya genelinde yarattığı ve tüm dünyayı etkisi altına alan enflasyonist kriz, başta FED olmak üzere birçok merkez bankasını faiz artırımına zorladı. Detaylara göre hamlelerin ardından hem ABD hem de Avrupa'da enflasyon azalırken, yeni merkez bankası sinyalleri altının ons fiyatının gerilemesine neden oldu.

Detaylara göre yatırımcıların en gözde yatırım araçları arasında yer alan altın fiyatları, FED başkanının faiz artırımlarına devam etmesi nedeniyle yeniden gerilemeye başladı.
Altının Efendisi unvanlı altın ve para piyasası uzmanı İslam Memiş, 2022 yılının sonuna yaklaşırken ekonomideki son gelişmeleri ve daha önceki tahminlerini de değerlendirdi. Yaptığı gram altın tahminleriyle gündemden düşmeyen Memiş, zirve 2022 gram altın öngörüsünü resmen 1450 lira olarak değiştirdi.

62721a0cc03c0e2d844e0e0a.webp

10 günde gram altının gramının ne kadar olduğunu resmen açıklayan Altın İslam Memiş, FED Başkanı Powell'ın açıklamalarının bilinmezliği öne çıkardığını belirterek, altının ons fiyatının 1820'den 1780'e gerilediğini iddia etti.

1780'in üzerinde olumlu bir beklentisi olduğunu belirten İslam Memiş, Gram altın TL'de değer kaybı olmadığını ve piyasanın 1088-87 aralığında açık olduğunu ifade etti. Ekonomist İslam Memiş, yılsonu rakamının 1,125 olduğunu belirterek, baskı altında yükselişinin bir kısmını geri çektiğinin altını çizdi.

Keşfet