Sıfır Arabanın Tamamına Kredi nasıl alınır ?

Sıfır arabanın tamamına kredi almak isteyenler için belirli dönemlerde bankalar kampanyalarını devreye sokabilmektedir. 2022 kampanyaları hakkında doğrudan kredi talep edilebilir.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Sıfır Arabanın Tamamına Kredi nasıl alınır ?

Sıfır arabanın tamamına kredi veren bankalar, gerekli şartları yerine getiren müşterilerde olabilmektedir. Akbank, Ziraat Bankası, Vakıf Bankası gibi çok sayıda seçeneği değerlendirebilirsiniz.

Taşıt Kredisi Tüm Araca Verilir mi? Kredi Araç Bedelinin Ne Kadarını Karşılar?

İhtiyaç kredisi ile karşılaştırıldığındataşıt kredisinin vadesi daha uzun sürmektedir. Faiz oranları da genelde daha düşük olabilmektedir. Bu durumun gerçekleşmesindeki etkenlerden biri kaskonun bankaların kendi bünyesinde yaptırması olabilmektedir. Yani bankadan fazladan alınan hizmete bağlı olarak sigorta artısı şeklinde taşıt kredisi aracın tamamına verilebilmektedir.

Araç tamamına kredi verilmesi genellikle %70-90 oranlarıyla ele alınabilmektedir. En net bilgiyi bankanızın güncel verilerinden alabilirsiniz.

Vakıfbank| Ziraat Bankası Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Güncel verilerde değişiklik olmakla beraber Kasım 2021 döneminde VakıfBank taşıt kredisi

  • Maliyet oranı %1,83
  • Faiz oranı 48 ay vadede %1,50 olarak belirlenmiştir.

Ziraat Bankası taşıt kredisi faiziise aynı vade oranıyla %1,93 ve %1,59 faiz oranı bulunmaktadır. İkinci el araç alımlarında kasko bedeline göre daha ayrı bir prosedür gerçekleştirilmektedir.

Düşük Faiz Oranları | Araç Kredisi Hesaplama 2022

Yeni dönemde faiz oranları ile ilgili güncellemeler olacağı düşünülmektedir. Taşıt kredisi alacakların kredi notu yüksek olmalı ve bankalarla pürüzünün bulunmaması gerekmektedir. Gelir belgesi gösteremeyen ve bankalara borcu olan kişiler kredi çekmekte zorlanmaktadır.

Hali hazırda borcu olanlar için yapılandırma kredilerine çok geç olmadan başvuru yapılabilir. Taksitlerde zorlandığınız anda kredi notunuzun düşmemesi için yeni bir borç kredisi ile tek yere borçlanma olabilir.

  • Kredi ödemelerinizde aylık taksit oranında değişme veya erteleme talep edebilirsiniz.
  • Hali hazırda devam eden taşıt kredisi olması halindetaksitlerinizi tamamlamış olmanız ve gelir gider dengesinde değişiklik olmaması önem kazanmaktadır.

En Uygun Taşıt Kredisi Hesaplama

Bütçenize en uygun taşıt kredisi hesaplama için hesaplama aracını kullanmak önemlidir. Kullandığınız hesaplama aracının artılarına ek bankayla doğrudan görüşmeler de ek kazanç sağlayabilir. En düşük faiz dışında bankadaki öteki avantajları dikkate almalısınız.

Taşıt Kredisi İçin ne Kadar peşinat Gerekli?

Taşıt almak isteyen kişiler birçok konu hakkında detaylı bilgiye sahip olmak istiyor. Çünkü bazen yeterince miktar olmadığı için krediye başvuru yapılıyor. Peki, taşıt kredisi için ne kadar peşinat gerekli diye soruyorsanız hemen sizlere bu konudan bahsetmek istiyoruz. Peşinatınız yok ise şunu söylemek isteriz ki taşıt kredi imanından hiçbir şekilde yararlanmanız mümkün olmamaktadır. Peki, ne kadar peşinat gereklidir? Bu durum sürekli olarak güncellense de en az %30 oranında peşinatın olması gerekmektedir.

İhityaç Kredisi En Fazla Ne Kadar Olur?

İhtiyaç kredisi ile araç alma gibi bir düşünceniz mi var? Peki, ihtiyaç kredisi ne kadar olur. İhtiyaç kredisi limitleri günümüzde belirlenmiştir ve bu limit en yüksek oran ile 50 bin tl olarak bilinmektedir. Bunun için başvuru yapılması gerekir ve başvuru incelendikten sonra onaylanıp onaylanmadığı, başvuran kişiye bildirilir. Peki, başvuru yapan herkes ihtiyaç kredisi alır mı? Hayır, başvuru da bulunan herkese ihtiyaç kredisi çıkmaz

Taşıt Kredisi Nasıl Alınır?

Taşıt kredisi almak için belirli hususlara dikkat edilmesi gerekmektedir. Belirli şartlara dikkat ettiğinizde taşıt kredisi alabilirsiniz

Taşıt kredisi nasıl alınır diye soracak olursanız hemen açıklayalım. Öncelikle başvuru yapmanız gerekmektedir. Başvuru yaparken istenilen belgeleri eksiksiz bir şekilde teslim etmelisiniz. Daha sonra ise kısa zaman içerisinde sonuçlar açıklanır ve sizlere geri dönüş sağlanır.

Keşfet