Samsung Galaxy S24 Ultra çok güçlü yeniliklerle geliyor

Samsung, Galaxy Note serisinin 2020'de sona ermesine rağmen, Galaxy S amiral gemilerinde devam eden yenilikçi özellikleriyle dikkat çekiyor. En son sızan bilgilere göre, Galaxy S24 Ultra, 2024'ün başlarında piyasaya sürülecek ve bu sefer S-Pen özelliği ile birlikte gelecek.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Samsung Galaxy S24 Ultra çok güçlü yeniliklerle geliyor

Samsung, Galaxy S24 ailesinin yapay zeka yeteneklerini ön plana çıkarmak için çeşitli ticari marka başvurularında bulunmuş durumda. "AI Smartphone" ve "AI Phone" terimleri hem AB'de hem de Birleşik Krallık'ta tescillenmiş durumda. Bu, Samsung'un yapay zekayı, özellikle de Galaxy S24 Ultra'yı bir yapay zeka akıllı telefonu olarak konumlandırdığını gösteriyor.

Samsung henüz resmi bir lansman tarihi açıklamamış olsa da, son sızan bilgiler 17 Ocak'ta San Jose, CA'da gerçekleşecek bir Galaxy Unpacked etkinliğine işaret ediyor. Ancak, sertifikasyon ve lisans konusundaki telaş, şirketin bu tarih öncesinde son detayları tamamlamak üzere olduğunu gösteriyor.

Galaxy S24 Ultra'nın tasarımında dikkat çeken en büyük değişiklik, özel olarak tasarlanmış S-Pen için düzleştirilmiş bir ekran. Kavisli ekranın yerine tamamen düz bir ekran tercih edilmiş, bu da S-Pen'in daha rahat bir şekilde kullanılmasına olanak tanıyor. Ekran detayları, izole bir kamera adasının olmaması, kullanışlı ses ve güç düğmeleri ile birlikte düz bir ekranın avantajlarını ortaya koyuyor.

Galaxy S24 Ultra, S-Pen ile birlikte gelerek kullanıcılara benzersiz bir deneyim sunacak. Düzleştirilmiş ekrana entegre edilen S-Pen, ekranın kenarlarından kayıp gitmeyecek, bu da kullanıcıların seçim yapmak, vurgulamak veya çizim yapmak konusunda daha fazla kontrol sahibi olmalarını sağlayacak. Bu sinerji, tablet alanında yaygın olsa da, amiral gemisi telefonlarda pek görülmeyen bir özellik.

Kaynak: Forbes

Keşfet