Sony, PlayStation 5 için yeni firmware güncellemesi yayınladı

Sony, PlayStation 5 için DualSense kontrol cihazında önemli yükseltmeler içeren bir beta firmware güncellemesini duyurdu. Bu güncelleme, ses özelliklerinde geliştirmeler, Ekranı Paylaş özelliğinde yenilikler ve diğer önemli değişiklikleri içermektedir.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Sony, PlayStation 5 için yeni firmware güncellemesi yayınladı

Belirli ülkelerdeki (ABD, Kanada, Japonya, İngiltere, Almanya ve Fransa) test kullanıcılarına sunulan beta güncellemesi, DualSense kontrol cihazının hoparlörlerini ve mikrofonunu iyileştirerek kullanıcı deneyimini artırmayı hedefliyor. Güncelleme, hoparlör ses geliştirmeleriyle daha yüksek ses üretimine olanak tanıyor ve oyunculara oyun içi sesleri ve sesli sohbeti daha net bir şekilde deneyimleme imkanı sunuyor. Ayrıca, mikrofon giriş kalitesi, yeni bir yapay zeka makine öğrenme modeli sayesinde geliştirilerek daha iyi gürültü engelleme sağlıyor.

Ekranı Paylaş özelliğindeki yenilikler, tam ekran modunda izleyen kullanıcıların işaretçi ve emoji tepkileri ekleyerek ev sahibi ile etkileşimini artırmasını sağlıyor. Bu özellik sayesinde, arkadaşlar oyununuzu izlerken işaretçi ve emoji tepkileri kullanarak etkileşim kurabilecekler. Ev sahibi, Paylaşım Ekranı ayarlarından bu özelliği devre dışı bırakma seçeneğine sahip.

Diğer bir güncelleme, PS5'in güç göstergesinin parlaklığını kontrol etme özelliğidir. Kullanıcılar, üç farklı seçenek arasından (loş, orta, parlak) birini seçebilir, ancak maalesef güç göstergesini tamamen devre dışı bırakma imkanına sahip değiller.

PS5 beta güncellemesi, önümüzdeki aylarda genel kullanıma sunulacak ancak şu anda yalnızca belirli ülkelerdeki test kullanıcıları için mevcut. Katılımcılar, e-posta yoluyla davetiye alacak ve güncellemeyi test etme şansına sahip olacaklar.

Keşfet