Tesla, yapay zeka asistanı Grok'u arabalarına entegre edecek

Elon Musk'un Tesla için geliştirdiği yeni yapay zeka asistanı Grok, otomobillerde kullanılmak üzere tasarlanıyor.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Tesla, yapay zeka asistanı Grok'u arabalarına entegre edecek

Tesla, otomobilleri için yeni bir yapay zeka asistanı olan Grok'u kullanmaya hazırlanıyor. Elon Musk'un şirketi, araçlarında kullanılacak bu yapay zeka asistanı için xAI adlı yeni bir yapay zeka girişimi başlattı. Bu girişim, ChatGPT gibi yapay zeka tabanlı bir chatbot veya asistanın yaratılmasını hedefliyor.

Grok AI, Otostopçunun Galaksi Rehberi'ni örnek alarak tasarlanmış bir yapay zekadır ve geniş bir yelpazedeki soruları yanıtlayabilir. Ayrıca, mizahı sevenler için eğlenceli bir yapay zeka asistanı olma iddiasındadır. Tesla'nın yapay zeka asistanı Grok, araç sahiplerine daha fazla bilgi ve eğlence sunacak.

Tesla'nın yapay zeka asistanı Grok, yerel bilgi işlem gücünü kullanarak Tesla araçlarında "doğal olarak" çalışacak. Elon Musk, araçlarının yapay zeka bilgisayarının modelinin çalıştırılmasıyla Tesla'nın dünya genelinde en fazla çıkarım hesaplamasına sahip olabileceğini belirtti. Gelecekte, bu yapay zeka asistanı arabaların daha verimli bir şekilde kullanılmasını sağlayacak gibi görünüyor.

Keşfet