Teknoloji Devi Bu Altcoinden Övgüyle Bahsetti!

IOTA'yı destekleyen STMicroelectronics'in (ST) makineden makineye iletişim yazılımının üçüncü sürümü, Avrupa'nın en büyük çip üreticisi tarafından piyasaya sürüldü.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Teknoloji Devi Bu Altcoinden Övgüyle Bahsetti!

Bu kez Bitcoin değil, IOTA kurumsal kabul için övüldü. Teknoloji devi, kripto para birimi endüstrisinde teknolojinin değerini göstermek için altcoin çabasını övdü.

Bu Altcoin Blockchain Teknolojisinin Başarısını Örnekliyor

IOTA, nesnelerin interneti (IoT) sektörünün gerçek dünya uygulama vakalarında ilerlemeye devam ediyor. IOTA ağı, gömülü uygulamalar için yazılım paketinin yeni bir baskısında STMicroelectronics (ST) tarafından kullanılmaktadır. Avrupa'daki en büyük çip fason üretim ve tasarım işi ST'dir. X-CUBE-IOTA1 3.0 olarak adlandırılan yazılım, bir blog gönderisinde iş dünyasının diğer IOTA ve ST teknolojileriyle birleştiğini iddia etti. STSAFE güvenli öğesi ve L2Sec protokolünü kullanır ve en yeni iota.c ara katman yazılımını sunar. Ek olarak, Azure RTOS desteklenir.

Özünde, bu özellikler, uygulamanın çip sensörlerinden IOTA ağına sıcaklık ve nem okumalarını yayınlamasını sağlar. Makineden makineye iletişim ve diğer amaçlar için, uygulama böylece IOTA defterine dayalı bir ürünü çoğaltır. Blog makalesi, alternatif kripto para birimi projesinin özel uygulamayı tanıtmak için nasıl bariz bir çözüm olduğunu vurgulamaktadır.

ST, IOTA Blockchain'in oldukça etkili olduğunu iddia ediyor. Ayrıca, oldukça ölçeklenebilir. IOTA 1.5'e göre, Chrysalis saniyede binlerce işlemi yönetir. ST, IOTA 2.0 GoShimmer prototipinin 18.000 TPS'ye ulaşma yeteneğini gösterdiğini söylüyor. IOTA'nın X-CUBE-IOTA1 3.0'ı, gücünü IOTA 1.5'in etkin yükünden alıyor. IOTA'nın güncel sürümünde işlemler için talep limiti 3.500 bayttan sadece 275 bayta düşürüldü.

IOTA Gerçek Dünya Tarafından Benimseniyor

Uluslararası teknoloji şirketi, etkinliği nedeniyle IOTA'ya büyük övgüler verdi. Kripto para piyasası bir karışıklık durumunda olmasına rağmen, ST bir blog gönderisinde IOTA'nın teknolojisinin blockchain başarısının nasıl fiyat performansına bağlı olmadığının bir örneği olduğunu iddia etti. Blog gönderisinde aşağıdakiler vurgulandı. Bunlar:

“Kripto para piyasası kargaşa içindeyken IOTA, başarısını altcoin girişimlerinin piyasa değerinden ziyade blockchain teknolojisinin temel altyapısının esasının belirlediğini vurguluyor.”

ST, özellikle güvenilir bir IOTA ortağı haline geldi. Yazılımının ilk yinelemesi olan X-CUBE-IOTA1'i 2020'de yayınladı. Ancak, gerçek dünyadan yakın zamanda Tangle'da bir ürün piyasaya süren tek şirket değil. Geçen ayın sonlarında, bilgisayar devi Dell Technologies, karbon ayak izlerini gerçek zamanlı olarak izlemek için bir platform oluşturmak üzere IOTA ile iş birliği yaptığını duyurmuştu.

Keşfet