Ziraat Bankası EFT Ve Havale Ücretleri

Ziraat bankası EFT ve havale ücretleri günümüzde nettir. Son yıllar dijital bankacılık hizmet çeşitleri için işlem ücret kesintileri sağlanmaktadır.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Ziraat Bankası EFT Ve Havale Ücretleri

Ziraat bankası EFT ve havale ücretleri genel olarak tüm EFT ve havale işlemlerinde alınmaktadır. Günümüzde EFT işlemlerine ilgi oldukça yoğundur. Günden güne artan Ziraat bankası müşterileri ile EFT işlemleri daha yoğun olarak tercih ediliyor. Günümüzde EFT işlemleri elektronik fon transferi olarak geçer. Elektronik ortamlarda para gönderme işlemlerine EFT işlemleri denilir. Ziraat bankası EFT işlemlerinin ücretleri ise; 1.14 ile 29 tl arasında yer alır. Eğer EFT işlemi geç EFT olarak sağlanmış ise; kesinti ücret miktarı 85 tl’ye kadar çıkar.

Genel olarak Ziraat bankası havale ücretleri havale olan miktara göre değişmektedir. Havale miktarı 250 tl’den az ise 10 tl havale işlem ücreti kesilir. Eğer havale miktarı 250 tl’den fazla ise; miktarı binde beşi kadar havale işlem ücreti kesilir. Havale çeşitleri günümüzde EFT çeşitlerine göre daha az tercih edilir. EFT ile havale arasındaki fark ise; havale işlemleri aynı banklar üzerinden sağlanmaktadır.

Ziraat Bankası EFT Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası'ndan para transferi yapmak isteyenler mobil uygulama ya da internet bankacılığını tercih edebiliyor. Korona virüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında şubelerde işlem yapmak oldukça zor hale geldi. Bu nedenle farklı kanallar üzerinden EFT yapmanızı tavsiye ediyoruz. Ziraat Bankası EFT işlemlerini şu yollardan yapabilirsiniz.

  • İnternet bankacılığı,
  • Mobil uygulama,
  • Ziraat Bankası ATM,
  • Müşteri hizmetleri,
  • Ziraat Bankası şubeleri

EFT işlemlerini hafta içi 09:00 - 17:00 saatleri arasında gerçekleştirebilirsiniz. İnternet bankacılığı üzerinden EFT yapmak isterseniz ilk olarak ‘Para Transferi’ sayfasına giriş yapınız. Daha sonra EFT ile para transferi bölümünden göndermek istediğiniz kişinin İBAN numarası, kimlik bilgilerini ve gönderilecek para miktarını doldurun. EFT onaylandıktan sonra kısa sürede para karşı tarafa geçirilecektir. BDDK tarafından yapılan çalışma sonrasında EFT ücretleri 1 TL'ye indirildi.

Ziraat Bankası Havale Ücreti

Ziraat Bankası'ndan farklı bir hesaba para gönderecekseniz bu işlem havale yolu ile gerçekleştirilir. Havale ücretleri, para miktarına göre değişebilir. Ziraat Bankası'nın havale ücretleri şu şekildedir;

  • İnternet bankacılığı üzerinden havale 1 TL - 25 TL,
  • ATM üzerinden havale 1 TL - 25 TL,
  • Telefon bankacılığı üzerinden havale 5 TL - 100 TL,
  • Mobil bankacılılık üzerinden havale 1 TL - 25 TL,
  • Şube üzerinden havale 5 TL - 100 TL olarak belirlenmiştir.

Ziraat Bankası EFT Ve Havale Saatleri

Genel olarak Ziraat bankasında uygulanan EFT ve havale işlemleri belirli saat aralıklarında gerçekleşir. Özelliklede EFT işlem saatleri Ziraat bankası müşterileri için daha çok önemsenir. Günümüz koşullarında Ziraat bankası EFT ve havale saatleri çeşitlidir. Ziraat bankasında havale işlemlerinin saatleri 7/ 24 olarak çalışır. Her zaman her yerden havale işlemleri sağlanmaktadır.

Ziraat Bankası EFT Ve Havale Mobil İşlemleri

Günümüzde sıklıkla para aktarma ya da gönderme işlemleri sağlanmaktadır. Ziraat bankası EFT ve havale mobil işlemleri günümüzde daha yaygın olarak tercih edilir. Çünkü hem anlık olarak hem de kullanımları pratiktir. Havale ve EFT işlem çeşitleri kısa sürede tamamlandığı için sürekli tercih edilir. Özelliklede Ziraat bankasında hem EFT hem de havale işlemleri güvenli platformlarda gerçekleşir.

Ziraat Bankası Maaş Müşterilerinden EFT Ücreti Alıyor mu?

Bazı bankalar maaş müşterisinden belli oranda ücret alabiliyor. Ancak Ziraat Bankası, böyle bir kesinti uygulamıyor.

Ziraat EFT İşlemi Ne Zaman Gerçekleşir?

EFT işleminiz 5 - 30 dakika arsında tamamlanır. Para gönderme işleminiz bu süre içerisinde karşı hesaba aktarılmadıysa müşteri hizmetlerinden destek alabilirsiniz.

Keşfet