Yatırımcısını Korkutan Bitcoin’de Düşüş! Kripto Paraları Neler Bekliyor?

Son zamanlarda düşüş yönlü bir trafik sergileyen bir konu kripto para biriminin anlık fiyatı yatırımcılar tarafından merak edilmeye başlandı.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Yatırımcısını Korkutan Bitcoin’de Düşüş! Kripto Paraları Neler Bekliyor?

Yatırımcısını Korkutan Bitcoin’de Düşüş! Kripto Paraları Neler Bekliyor? Son zamanlarda düşüş yönlü bir trafik sergileyen bir konu kripto para biriminin anlık fiyatı yatırımcılar tarafından merak edilmeye başlandı. Kripto para piyasasının en büyüğü olarak bilinen amiral gemisi niteliğini kazanan BTC biriminin fiyatı 8 yıl aradan sonra adeta bir ilki gerçekleştirdi.

Tam 8 yıl aradan geçtikten sonra ilk defa 5 hafta üst üste değer kaybı yaşayan Bitcoin kripto para birimi 30 bin doların altına dahi gerilediği ve 10 ayın dip seviyesini gördü. Beklentileri aşan Amerikan enflasyon verilerinin açıklaması ile beraber Bitcoin 26 bin doların altına geriledi.

Peki Bitcoin neden düşüyor? İşte karşınızda 15 Mayıs Bitcoin kripto para birimi son durumu ile ilgili detaylar ve çok daha fazlası haberimizde...

Kripto Paraların Babası Bitcoin Neden Düşüyor?

bagkur-ve-sskli-olanlar-dikkat-14-bin-tl-odeme-verilecek-kimliginiz-ile-sorgulama-yapabilirsiniz1.jpg

Her ne kadar da kripto varlıklar sanal para oldukları için ve dünyanın hiç bir sermaye piyasası kuruluna ya da hiçbir Merkez Bankası'na bağlı olmadıkları için dünyevi ekonomik ya da başka bir sebebe dayalı meydana gelen problemlere bağlı bir şekilde fiyat değişikliği yaşamadığı şeklinde bütün dünyaya lanse edilmiş olsa da aslında meydana gelen en ufak bir problem dahi Bitcoin kripto para birimi başta olmak üzere diğer kripto para birimlerinin fiyatının ciddi manada düşüş yaşamasına sebep oluyor.

Son dönemlerde sabit coin TerraUSD (UST) Tarkan sularına ev sahipliği yapan kripto para piyasasına bir darbe ise Amerikan enflasyon verilerinden geldi. UST ile LUNA krizi üzerine Amerikan enflasyon beklentileri yükselince kripto piyasası adeta çöküş yaşandı. Kripto paralardaki bu düşüşün ana sebebi ise Amerikan Merkez Bankası'nın almış olduğu faiz artırım aksiyonu başrol olarak değerlendiriliyor.

Keşfet