Yaşlılar İçin Geri Ödeme Olmadan, Karşılıksız 1.300 TL Ödeme Yapılacak!

Yaşlılar İçin Geri Ödeme Olmadan, Karşılıksız 1.300 TL Ödeme Yapılacak! Son dakika maaşını kimler alacak? İşte detaylar...

Yayınlanma:
Güncelleme:
Yaşlılar İçin Geri Ödeme Olmadan, Karşılıksız 1.300 TL Ödeme Yapılacak!

Özellikle son günlerde dünya ile beraber ülkemizde yaşanan ekonomik sıkıntılar ve enflasyon oranları ile beraber bir çok kişi, ekonomik açıdan çok ciddi sorunlar yaşamaktadır. Bu konuda yeni yıl ile başlayan, ilerleyen aylarda da devam eden zamlar ve artan harcamalar, insan maaşlarındaki artış seviyelerinde de çok ciddi oranda etmiştir. Özellikle bu konuda yardım ödemesi ve sosyal destek ödemesi olan kişiler çok yüksek bir düzeyde geçim sıkıntısı yaşarken bu konu ile ilgili olarak hem kurumlar hem de devlet, gerekli adımları atmaya hazırlanmaktadır.

Konu ile ilgili AK Parti Manisa milletvekili Sn. Uğur Aydemir, 65 yaş maaşına ilişkin bazı açıklamalar yapmıştır.

Geçtiğimiz günlerde, enflasyon oranlarının açıklanması ile beraber asgari ücretli çalışan kişiler ile beraber emekli ve yaşlılık maaşı olan kişilerin de geçim sıkıntısına oldukça zor bir hale geçirmiştir. Yeni yıla girilmesi ile beraber insanların maaşlarına yapılan zamlar, enflasyon oranları ile beraber neredeyse erimeye yüz tutmuştur. Ancak bu konuda özellikle yaşlılık maaşı olarak bilinen 65 yaş maaşı hükümet tarafından yapılan son zamlar ile beraber 1.300 TL seviyesine çıkmıştır.

Yaşlılık Maaşını Kimler Alabilir?

0x0-eyt-yasasi-geliyor-mu-eyt-cikarsa-kimler-hemen-emekli-olacak-4-temmuz-eyt-bugun-son-dakika-haberleri-1625393378530.jpg

65 yaş aylığı ya da maaşı olarak da bilinen bu ödeme, kişinin kendisinin ya da eşinin herhangi bir geliri ya da sosyal güvencesi olmaması durumunda hak kazanımına konu olmaktadır. Bu maaş için ise e-devlet, Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma vakıfları üzerinden başvuru sonucunda alınabilmektedir.

Keşfet