Yargı Dizisi Tüm Türkiye’nin Üzüldüğü Olaya Atıfta Bulundu! Pınar Gültekin ve Sıla Şentürk Anıldı!

Başrollerini Pınar Deniz ve Kaan Urgancıoğlu'nun paylaştığı Yargı dizisi kısa sürede Türkiye'nin en çok izlenen dizilerinden biri oldu. Bu sezon bir çığır açan ve Pazar akşamları zirve yapan Yargı dizisinin 24. bölümü dün akşam yayınlandı. Türkiye'nin kanını donduran iki kadının öldürülmesi olayı, Yargı'nın son bölümünde gündeme geldi. Yargı’nın son bölümünde Pınar Gültekin ve Sıla Şentürk onurlandırıldı. Tüm detaylar haberimizde…

Yayınlanma:
Güncelleme:
Yargı Dizisi Tüm Türkiye’nin Üzüldüğü Olaya Atıfta Bulundu! Pınar Gültekin ve Sıla Şentürk Anıldı!

Yargı son bölümüyle çok konuşuldu

Kanal D ekranlarında her Pazar yayınlanan yeni bölümleriyle reyting rekorları kıran Yargı dizisinin 24. bölümü dün akşam ekrana geldi. Geçmişte toplumu önemli ölçüde sarsan birçok olay dizide gündeme getirilmişti. Türkiye'nin kanayan yaraları, kadın cinayetleri, dün akşam yayınlanan Yargı dizisinin son bölümünün odak noktasıydı. Senaryoya göre, Yargı son yıllarda iki kan donduran olayı canlandırmıştı. Yargı’nın son bölümünde gençlerin bulunduğu araç, polis tarafından çembere alınırken, bagajda yanmış bir ceset bulunmuştu. Herkes, bulunan cesedin Ceylin'in babası Zafer'e ait olduğunu düşündü ama durum böyle değildi. Ceset, 16 yaşındaki genç kız Pınar Entürk'e aitti. Pınar Entürk, ailesi tarafından aranılan ve öldürüldüğü düşünülen bir genç kızdı. Davaya Şükran Ovalı’nın hayat verdiği yeni savcı Derya bakıyordu. Savcı Derya, kayıp olduğu bildirilen genç kızın ölümüyle şok oldu.

s-0bc184bc527e4eff891b4eb233a847a0cb02b9b7.webp

Pınar Gültekin ve Sıla Şentürk onurlandırıldı

Yargı dizisinin dün akşam yayınlanan bölümünde 16 yaşında cesedi bulunan genç kızın adı ve soyadı aslında oldukça tanındı. Bunlar 27 yaşındaki bir erkek tarafından yakılarak öldürülen Pınar Gültekin ve henüz 16 yaşındayken nişanlısı tarafından öldürülen Sıla Şentürk idi. Yargı dizisinin son bölümünde Türkiye’yi son zamanlarda fazlasıyla üzen iki kadın cinayeti “Pınar Şentürk” olayı ile ele alındı.

s-9a066c02df537ad2c290dcdbb059c27fd7252c6d.webp

Daha önce de Kadir Şeker’e atıfta bulunulmuştu

Yargı dizisi dün gece cinayete kurban iki kadını andı. Toplumun kanayan yarasına dokunan dizi sosyal medyada büyük beğeni topladı. Dizide daha önce de Kadir Şeker olayına atıfta bulunulmuştu. Sonrasında ise Samsun’da Atatürk heykeline yapılmış olan saldırı, cinsiyet eşitsizlikleri ve mülakatlarda yapılan haksızlıklar ele alınmıştı.

Keşfet