Ve Cumhurbaşkanından Talimat Geldi ve Evsiz Kimse Kalmayacak!

Ve Cumhurbaşkanından Talimat Geldi ve Evsiz Kimse Kalmayacak! Yüzde 10 Peşin Ödeyerek 140 Ay Vadeli Konut Sahibi Olmanız Mümkün!

Yayınlanma:
Güncelleme:
Ve Cumhurbaşkanından Talimat Geldi ve Evsiz Kimse Kalmayacak!

Ve Cumhurbaşkanından Talimat Geldi ve Evsiz Kimse Kalmayacak! Yüzde 10 Peşin Ödeyerek 140 Ay Vadeli Konut Sahibi Olmanız Mümkün! Yeni konut projesi ile alakalı müjdeli haberler peş peşe gelmeye başladı. Düşük gelirli vatandaşlar ev sahibi olabilecek. Buna göre 81 ilde yaşayan bütün yurttaşlar açısından geçerli olan ve sıcacık bir yuvanın hayali ile yanıp tutuşan vatandaşları mutlu edecek haberler geldi. Geliri 10000 TL’nin altında olan vatandaşlar açısından devreye sokulan kampanyaya göre %10 peşin ödemek suretiyle 240 ay vade seçeneği ile konut sahibi olmanız mümkün olacak. Toplu Konut İdaresi tarafından toplamda 150000 yeni konut yapılacak ve böylece müracaat işlemleri için Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşı olmanız şartı aranacak.

Bilindiği gibi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dar gelirli vatandaşların konut sahibi olmalarını sağlamak amacıyla TOKİ'ye 30 milyar TL tutarında bir finansman ayırdıklarını söylemesi ile beraber gözler bu projenin detaylarına çevrildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ayrıntılarını haziran ayı içerisinde açıklayacağı bu kampanya ile dar gelirli vatandaşlar açısından 81 ilde 150.000 sosyal konutun daha inşa edilmesi hedefleniyor. Aranan son dakika haberlere göre ev sahibi olmak isteyen dar gelirli vatandaşlar için konutlar %10 peşin ve 240 ay vadeli bir şekilde taksit ödemelerinin yapılması biçiminde satışa sunulacak.

cumhurbaskani-duyurdu-kamu-bankalari-kredi-limitleri-yukseltti-100-000-tlye-kadar-tc-kimlikle-kredi-verilecek1.jpg

Hane geliri 10 bini geçmeyecek

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen ve TOKİ eli ile yapılacak bu konutlardan faydalanmak isteyen vatandaşların hane halkı geliri nin net bir şekilde 10.000 TL den fazla olmaması gerekiyor. Bu rakam İstanbul için 11500 TL olarak açıklandı. Şehit aileleri başta olmak üzere harp ve vazife malulleri ile dul ve yetimlerine kuraya girmeden konut alma avantajı tanınacak.

Keşfet