Vakıfbank hacizli konut satışlarını az önce başlattı! Konut fiyatları yarı yarıya düştü

Şu anda vakıf bankası bünyesinde bulunan hacizli evler yarı yarıya fiyattan satışa sunuldu.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Vakıfbank hacizli konut satışlarını az önce başlattı! Konut fiyatları yarı yarıya düştü

Vakıfbank hacizli konut satışlarını az önce başlattı! Konut fiyatları yarı yarıya düştü. Şu anda vakıf bankası bünyesinde bulunan hacizli evler yarı yarıya fiyattan satışa sunuldu. Vakıfbank resmi internet sayfası ile sosyal medya hesapları üzerinden yapılan son dakika açıklamasına göre hacizli konut satışları Az önce başladı.

Vakıfbank tarafından harika bir haber geldi. Türkiye'de milyonlarca vatandaşın isteğini yerine getiren Vakıfbank, vatandaşların kira öder gibi ev sahibi olmalarını sağlıyor. Fakat konut kredilerinin faiz oranları oldukça yüksek olmaktadır. Tam da bu hususta pek çok banka, elini taşın altına koydu ve bünyesinde bulunan evleri, arsaları, arabaları Birgül işyerlerini ve taşınmazları uygun kredi kampanyaları ile satışa sunuluyor.

Vakıfbank'tan yarı fiyatına ev kampanyası az önce başladı

VakıfBank'ın önemli bir gelişme yaşandı. Buna göre gerek özel gerekse de kamu bankaları açısından bankacılık sisteminde müşterilerin ödenmeyen kart borcu ya da kredi borcu sebebiyle rehin alınmış konutlar ipotek yaptırılıp borç karşılığında geri alınıyor.

Bankalar, yükümlü oldukları bankacılık kriterleri gereği üyelerinde bu araç ve konutları bulundurmuyor. Bu sebeple ipotek ve haciz ile banka, geçmiş konutları bir an önce satışa sunuyor. Özellikle de vakıf bankası tarafından satışa sunulan konutların fiyatları yarı yarıya düşünce vatandaşların ilgisi bu yöne çevrildi.

Keşfet