Vakıfbank Bankası EFT Saatleri

Vakıfbank Bankası EFT saatleri nedir, hangi saatlerde işlem yapılamaz öğrenmek için makalemizi okumalısınız.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Vakıfbank Bankası EFT Saatleri

Vakıfbank Bankası EFT saatleri, hakkında bilgi sahibi olmak gerçekleştirilen para transferlerinin gönderim yapılan hesaba doğru zamanda ulaşması için önemlidir. EFT işlemi, farklı banka hesapları veya bankalar arasında yapılan para transferlerine verilen isimdir. Bu işlem hesap numarası veya IBAN numarası ile kolaylıkla gerçekleştirilir. Vakıfbank Bankası aracılığı ile yapılan EFT işlemi, ATM, Mobil Bankacılık Uygulaması, Vakıfbank İnternet Bankacılığı ve Vakıfbank banka şubelerinden yapılabilmektedir.

Vakıfbank EFT saatleri, içerisinde yapılan para transferleri aynı gün içerisinde karşı hesaba gönderilmektedir. Vakıfbank EFT saatleri dışında yapılan işlemler diğer iş gününe ertelenebilmektedir. EFT saatleri içerisinde yapılan işlemler çalışanlar tarafından onaylandıktan sonra gönderim işlemi tamamlanmaktadır. Bu nedenle EFT transferinin yapılması belirli bir süreyi kapsayabilir.

Vakıfbank EFT İşlemi Saat Kaça Kadar Yapılır?

İş günlerinde veya hafta içinde belirli saatlerde EFT işlemi yapılmaktadır. Peki, Vakıfbank EFT işlemi saat kaça kadar yapılır? Vakıfbank Bankası ile gerçekleştirilen EFT işlemi sadece iş günlerinde saat 08:30 ile 15:59 arasında yapılabilmektedir. Bu saatler arasında yapılamayan EFT işlemleri ertesi gün iş günü ise bugüne ertelenir. Fakat Vakıfbank Bankası 17:15 saatine kadar da müşterilerine EFT işlem hakkı tanımaktadır. 16:00 ile 17:15 saatleri arasında yapılabilen bu işlem “geç EFT” olarak nitelenmektedir ve de yine bu işlem için müşterilerden ekstra ücret kesimi yapılmaktadır.

Vakıfbank FAST ile EFT İşlemi

Vakıfbank Bankası aracılığı ile tatil günlerinde EFT işlemi yapılamamaktadır. Tatil günlerinde gerçekleştirilen EFT işlemleri ilk iş gününe ertelenir. İş günleri içerisinde de belirli saatler arasında yapılabilen EFT işlemi bazı durumlarda zorluğa neden olabilmektedir. Fakat yeni bir ödeme, para transfer sistemi olan Vakıfbank FAST ile EFT işlemi 24 saat gerçekleştirilebilmektedir. Bunun yanı sıra tatil günlerinde de para transferi sağlamaktadır. Bankacılık uygulamaları, banka şubeleri ve müşteri hizmetleri aracılığıyla FAST işleminin kolaylıkla yapılması mümkündür. Birçok bankacılık işlemi için uygulanan ücret kesimi, FAST işlemi için de geçerlidir, gönderilen para miktarına göre ücret alınmaktadır.

Vakıfbank Eft Ücretleri

Vakıfbank Eft işlemi için mesai saatleri içerisinde de kullanıcılarından ücret talep etmektedir. Ancak bu ücret oldukça cüzi miktardadır. Eğer Eft işlemini eft saatleri dışında yaparsanız ödeyeceğiniz miktar çoğalmaktadır. Vakıfbank eft ücretleri günümüzde 3.5 Türk lirası olarak belirlenmiştir. Gün içerisinde yapacağınız herhangi bir eft işlemi için banka hesabınızdan 3.5 Türk lirası tutarında bakiye eksilir. Bu bakiye gönderdiğiniz paradan kesilmeyeceği için eft işlemine göndermek istediğiniz tam ücreti yazabilirsiniz. Bankanın bu komisyonu direkt banka hesabınızdan kesilmek suretiyle tarafınızdan tahsil edilir. Eft işlemini yapmak oldukça az maliyetli olduğundan kişiler para yollamak istedikleri kişilere bu yol ile para gönderirler. Bu işlem günümüzde sıklıkla kullanılan banka işlemlerinden biridir.

Vakıfbank Aracılığı ile Eft Yapmak

Eft işlemi kişilerin günlük hayatlarında aksama yapmadan ya da uzun süreler harcamadan başka bir hesaba para yollayabilmeleri açısından oldukça faydalı bir işlemdir. Önceleri kişilerin para transferi için banka şubelerine gitmeleri günümüzde yaygın olarak kullanılan internet bankacılığı sayesinde tamamen bitmiştir. Eft işleminin mobil telefonlardan yapılması kişiler için oldukça faydalı bir sistemdir. Vakıfbank kullanıcıları da mobil banka hesapları aracılığıyla bankaları üzerinden gönderim işlemi yapabilmektedirler. Güvenilir ve pratik bir para transferi olan bu yöntem sayesinde pek çok kullanıcı günümüzde para transferini hızlı şekilde yapabilmektedir. Vakıfbank bu konuda en hızlı bankalar arasında yer almaktadır.

Keşfet