Ünlü Ekonomist Atilla Yeşilada’dan Çarpıcı Açıklamalar: Tarih Vererek Dolar Kurunun Ne Zaman Patlayacağını Söyledi!

Ünlü Ekonomist Atilla Yeşilada’dan Çarpıcı Açıklamalar: Tarih Vererek Dolar Kurunun Ne Zaman Patlayacağını Söyledi! Yeşilada; 60 gün içerisinde dolar kuruş okunun Türkiye'ye piyasalarında kendini yeniden göstereceğini söyledi.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Ünlü Ekonomist Atilla Yeşilada’dan Çarpıcı Açıklamalar: Tarih Vererek Dolar Kurunun Ne Zaman Patlayacağını Söyledi!

Ünlü Ekonomist Atilla Yeşilada’dan Çarpıcı Açıklamalar: Tarih Vererek Dolar Kurunun Ne Zaman Patlayacağını Söyledi! Dolar kurunun artık iyiden iyiye 15 TL'nin üzerinde seyretmesinin sonrasında ünlü ekonomist Atilla Yeşilada’dan yeni bir açıklama geldi. Yeşilada; 60 gün içerisinde dolar kuruş okunun Türkiye'ye piyasalarında kendini yeniden göstereceğini söyledi.

Ülkemiz ekonomisinde artık bütün dikkatler, dolar kurundaki yükselişlere odaklandı. Dolar kuru, bu hafta içindeki yükseliş hareketleri ile beraber 15 TL üzerine yerleştirmeyi başardı. Bugün açısından baktığımızda 1 Amerikan dolarının Türkiye piyasalarında 15.41 TL'yi gördüğünü söyleyebiliriz. Meydana gelen finansal gelişmeleri ise ünlü ekonomist Atilla Yeşilada değerlendirdi.

Enflasyonda 3 Haneli Rakamlar Mı Görülecek?

5ca7568345d2a02864d93f3b.jpg

Enflasyon rakamlarının artık Türkiye'de durdurulamayacağını dile getiren ünlü Ekonomist Atilla Yeşilada, Enflasyonun bu rakamlardan artık tutulmasının imkansız olduğunu ve bu seviyeden 3 haneli rakamlara gideceğini söyledi. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası'nın planları var fakat onlar sadece hayalden ibaret. İzlenen Bu politika ile sadece enflasyonu durduramazsınız. Enflasyonu aşağı yönlü bir şekilde harekete geçirmek açısından bütçe harcamalarını kesip faizleri artırmanız gerekir. Bütün dünya bunu uyguluyor fakat biz tam tersini yatıyoruz. Bu politika ile enflasyonun düşmesi kesinlikle imkansız dedi.

Atilla Yeşilada: Sadece 2 Ay Bekleyin

Yalnızca 2 ay içerisinde Türkiye piyasalarında yeniden bir kur şoku yaşanacağını dile getiren ünlü ekonomist Atilla Yeşilada, bunun olmasını istemediğini fakat ne yazık ki olacağını söyledi. Sosyal çalkantıların meydana geleceğini diğer tarafta Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası'nın cephanesinin kalmadığını, dolar kuruna karşı yapılabilecek bir şeyin kalmadığını söyledi.

Keşfet