Üç Ay Ödemesiz Taşıt Kredisi! Günlük 53 TL’lik Taşıt Kredisi ile Araba Alma İmkanı Geliyor!

Geçtiğimiz günlerde BDDK tarafından taşıt kredisinde ciddi bir düzenleme gelmişti. Artan araç fiyatlarının yanında bankaların sunduğu araç kredilerinin yetersiz kalması bu düzenlemeyi zorunlu kılmıştı. Son düzenleme ile birlikte 48 ay vadeli taşıt kredisinde üst limit olarak 400 bin TL belirlendi. Şu an ki araç fiyatları için bu limitin ideal olarak görüldüğü aktarıldı.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Üç Ay Ödemesiz Taşıt Kredisi! Günlük 53 TL’lik Taşıt Kredisi ile Araba Alma İmkanı Geliyor!

Tabi bu bedel aracın %70’ine kadar veriliyor. Sıfır araç veya ikinci el araç almak isteyenler için bu limitin yeterli olduğu yorumları geldi. Uzun bir süredir düşüş yaşayan otomobil sektöründe bu düzenleme ile tekrar hareketlenme olması bekleniyor. Birçok banka bu düzenlemenin ardından kendi özel taşıt kredi kampanyalarını hazırlamaya başladı.

Halkbank Yeşil Işık Taşıt Kredisi Kampanyası

Halkbank müşterilerine özel bir taşıt kredisi kampanyası sunuyor. Yeşil Işık Taşıt Kredisi ile rahatça araç almak isteyenlere uygun bir kredi fırsatı veriyor. Bu kampanyadan yararlananlar şimdi kredi kullanmaları halinde 3 ay sonra ödemeye başlama şansına sahip olacaklar.

Bu kampanya dahilinde 0 kilometre araç almak isteyenler %1,59 oranında faiz oranlarından yararlanma şansına sahip olacaklar. Bu oranla isteyenler ödeme kolaylığına göre 48 aya kadar vade seçeneklerinden yararlanabiliyor.

thumbs-b-c-caca799de9ebabb04e192beb599255cb.jpg

Halkbank’a bu kredi için başvuranlar 50 bin TL’ye kadar %1,59 faiz oranıyla araç alma imkanını kullanıyorlar. Bunun sayesinde 1.599 TL taşıt kredisi ödemeleri mümkün oluyor.

Banka ayrıca müşterilerine ikinci el içinde araç kredisi kullanma imkanı sunuyor. Kamu bankası müşterilerine 7 yaşına kadar ikinci el araçlar içinde kredi imkanı sunuyor. Ayrıca ikinci el araç kredileri içinde 3 ay kredi erteleme imkanı sunuluyor.

Halkbank bu konuda ilk adımı atan banka olarak görülüyor. Son birkaç aydır araç piyasası ciddi bir şekilde düşüş gösteriyordu. Hem bu piyasayı hareketlendirmek hem de düşen taşıt kredi taleplerini arttırmak için BDDK’nın yaptığı bu hamlenin kısa sürede sonuç vereceği tahmin ediliyor.

Keşfet