Tüm Emekliklere Müjde! Maaş Gibi İkramiye 5000 TL Hesaplarda

Tüm Emekliklere Müjde! Maaş Gibi İkramiye 5000 TL Hesaplarda. Nasıl alınır haberimizden öğrenin!!!

Yayınlanma:
Güncelleme:
Tüm Emekliklere Müjde! Maaş Gibi İkramiye 5000 TL Hesaplarda

Tüm Emekliklere Müjde! Milyonlarca emekli, bu yıl bayram ikramiyesinin artmasını dört gözle bekliyor. Ramazan ayının başlamasıyla birlikte Ramazan Bayramı ikramiye arayışları da arttı. Her gün binlerce insan aşağıdaki gibi sorulara cevap bulmaya çalışıyor: Ramazan Bayramı maaşı ne kadar olacak? Arama motorundan bayram ikramiyesi ne zaman ödenecek veya SSK, BAĞKUR ve sandık emeklileri Ramazan'dan memnun mu? Çünkü hükümet güçlü bir artışa hazırlanıyor.

Yüksek enflasyon nedeniyle her geçen gün artan fiyatları o kadar yüksek ki vatandaşları kalp krizi geçiriyor. Neredeyse tüm ürünler için yüksek fiyatlar ile alışveriş bile bir rüya haline geldi. Emekliler en çok yılbaşında maaşlarındaki artıştan şikâyet ediyor. Emekli maaşı Temmuz'da yeniden artırılacak ama ondan önce Bayram ikramiyesi gündemde. Ramazan ayının başlamasıyla birlikte emekliler için Ramazan Bayramı ikramiyesi için geri sayım başladı.

Emeklilik primlerinin Ramazan Bayramı'nın son haftasında hesaplara yatırılacağı tahmin ediliyor. Ancak artış hızına ilişkin henüz net bir açıklama yapılmadı. Ancak perde arkasında dolaşan bilgilere göre, hükümet bu tatil öncesinde emekliler için keseyi açacak.

ek-odeme-icin-rakamlar-belli-oldu-emekli-calisan-basvuru-yaparak-5000-tl-alacak2.jpg

Tüm Emekliklere Müjde!

2022 emeklilik ikramiyesi henüz bilinmiyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bu haftaki kabine toplantısının ardından emeklilere bizzat müjde vermesi bekleniyor. Gelen dedikodulara göre iki formül var. Emeklilerin tatil ücreti en az 1.500 TL olmalıdır. Bu durumda emeklilere 2022 yılı için toplam 3.000 TL tatil ücreti ödenecek. Bir diğer iddia da Bayram'ın primlerinin en düşük
emekli maaşı üzerinden belirlendiği. Bu durumda emekliler toplam 5000 TL ikramiye alacak.

Keşfet