TOKİ'den Son Dakika Kampanya! Geliri 10 Bin TL'nin Altındakiler Başvurabilecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dar gelirli vatandaşların konut sahibi olmalarını sağlamak amacıyla TOKİ'ye 30 milyar TL tutarında bir finansman verileceğini açıklamasının hemen sonrasında gözleri ise yeni kampanyaya çevrildi

Yayınlanma:
Güncelleme:
TOKİ'den Son Dakika Kampanya! Geliri 10 Bin TL'nin Altındakiler Başvurabilecek

TOKİ'den Son Dakika Kampanya! Geliri 10 Bin TL'nin Altındakiler Başvurabilecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dar gelirli vatandaşların konut sahibi olmalarını sağlamak amacıyla TOKİ'ye 30 milyar TL tutarında bir finansman verileceğini açıklamasının hemen sonrasında gözleri ise yeni kampanyaya çevrildi. Ayrıntıları haziran ayı içerisinde kamuoyu ile paylaşılacak kampanya kapsamında, dar gelirli aileler için 81 ilde 150.000 konutun daha inşa edilmesi planlanıyor. Hane geliri 10000 TL'nin altında olan vatandaşların müracaat işlemlerini gerçekleştirebilecek tir.

Sosyal konutların ödeme bilgileri de böylece netlik kazanmaya başladı. İşte karşınızda dar gelirlileri ev sahibi yapacak projenin ayrıntıları ve çok daha fazlası haberimizde...

Bilindiği gibi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dar gelirli vatandaşların konut sahibi olmalarını sağlamak amacıyla TOKİ idaresine 30 milyar TL tutarında bir finansman verileceğini açıklamasının hemen akabinde gözler yeni kampanyanın detaylarına takıldı.

toki-2.jpg

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ayrıntılarını haziran ayı içerisinde açıklayacağı bu kampanya ile beraber dar gelirli vatandaşlar açısından 81 ilde 150.000 sosyal konutun daha inşa edilmesi hedefleniyor.

Alınan son dakika bilgilere göre, konut sahibi olmayan dar gelirli vatandaşlar açısından konutlar %10 peşin ve 240 ay vade seçeneği ile sabit taksit ödemeli olacak şekilde satılacak konutların fiyatları ise 400.000 TL bandında seyredecek.

Gelir 10000 TL'yi Geçmeyecek

Çevre, Şehircilik ve İklim değişikliği Bakanlığı tarafından hazırlığı yapılan ve TOKİ eli ile yapılacak konutlardan faydalanmak isteyen vatandaşların hane halkı geliri Net 10 bin TL'den fazla olmaması gerekir. Bu rakam ise İstanbul için 11500 TL olarak açıklandı.

Keşfet