Teşkilat Dizisinde Neden Arka Arkaya Ayrılıklar Yaşanıyor?

Aldığı reytinglerle TRT 1’in yüzünü güldüren yapım Teşkilat, oyuncu kadrosundaki değişimleriyle dikkat çekiyor. Pazar akşamlarının sevilen dizisi, reytinglerdeki başarısını sürdürüyor...

Yayınlanma:
Güncelleme:
Teşkilat Dizisinde Neden Arka Arkaya Ayrılıklar Yaşanıyor?

Teşkilat dizisi TRT 1’in iddialı yapımlarından biri

TRT 1’ in sürükleyici dizisi Teşkilat, son birkaç haftada kaybettiği zirvedeki yerini geri almayı başardı. Senaryosu ve aksiyon sahneleriyle dikkat çeken dizi başarıyla yayın hayatına devam ediyor. Dizideki oyunculuk performansları ve senaryonun işleyişi seyirciye üst düzey bir seyir zevki yaşatıyor. Arka arkaya yaşanan ayrılıklar dizinin gidişatıyla ilgili seyircilerin kafasında soru işareti bıraktı.

Yargı dizisine kaptırdığı birinciliği geri kazandı

Başrolü Çağlar Ertuğrul, Deniz Baysal Yurtcu, Gürkan Uygun gibi isimlerin paylaştığı Teşkilat dizisi birkaç hafta önce reyting birinciliğini en azılı rakibi Kanal D iddialı dizisi Yargı’ya kaptırmıştı. Ancak bu hafta Teşkilat zirvedeki yerine dönmeyi başardı. Bu arada dizide arka arkaya yaşanan ayrılıklar izleyicilerde soru işaretleri bıraktı. Teşkilat’ tan ayrılan isim Mesut Akusta oldu. Usta oyuncunun, diziden ayrılma nedeni hikayesinin bitmesi olarak belirtildi. Seyircilerin beklemediği bu ayrılık büyük bir üzüntü yarattı. Ardından ajan Ceren karakterine hayat veren Ezgi Eyüboğlu, Teşkilat ekibinden ayrıldı. Eyüboğlu’nun aslında birinci sezonun ilk yarısında hikayeden ayrılacağı fakat karakter diziye çok yakışınca ömrünün iki sezona uzadığı belirtildi. Senaryo nedeniyle hikayesi biten oyuncunun kaçıncı bölümde ayrılacağı ise henüz belli değil.

Dizide yaşanan ayrılıkların sebebi merak ediliyor

Arka arkaya yaşanan bu iki ayrılık izleyicilerde dizinin durumuyla ilgili fazlasıyla merak uyandırdı. Ancak çok zaman geçmeden bu iki oyuncunun ayrılığının tamamen senaryo gereği olduğu açıklandı. Zaten reytinglerde çok başarılı olduğu apaçık ortada olan bu kaliteli dizinin önümüzdeki sezon da devam edeceği tahmin edilebilir gerçek. Yapımcılığını Timur Savcı ve Burak Sağyaşar’ın üstlendiği dizide ayrılıkların devam edeceği söyleniyor. Bu ayrılıkların ardından yeni karakterler diziye katılmaya devam edecek. Ayrılıkların ve oyuncu kadrosuna eklenen yeni isimlerin her diziyi ayakta tutan unsurlardan biri olduğu yadsınamaz bir durum. Teşkilat da bu şekilde güçlü rakipleri arasında yerini sağlamlaştırıyor.

Keşfet