Temmuzda Asgari Ücrete Yeni Zam Yapılacak Mı?

Temmuzda Asgari Ücrete Yeni Zam Yapılacak Mı? Zam bekleniyor mu? Tüm detayları haberimizde sizlerle...

Yayınlanma:
Güncelleme:
Temmuzda Asgari Ücrete Yeni Zam Yapılacak Mı?

Temmuzda Asgari Ücrete Yeni Zam Yapılacak Mı? Koronavirüsü pandemisi ile beraber başlangıç yapan ekonomideki problemler, 2021 döviz kuru krizi ile adeta ayyuka çıktı. Bu gelişmeler akabinde 2022 senesinin ilk aylarında devasa enflasyon rakamları ile beraber halk artık neredeyse perişan hale geldi. Ancak nisan ayının gelmesi ile beraber asgari ücrete yapılan zam artık neredeyse tamamen eridi. Enflasyon karşısında ezilen asgari ücret ile çalışan vatandaşlar ücretlerine zam yapılıp yapılmayacağını merak ediyorum. İşte devlet ile siyasilerden asgari ücrete aradım hususunda yapılan açıklamalar...

Temmuz 2022 de asgari ücrete ara zam yapılacak mı?

  • Enflasyon rakamlarındaki önlenemez yükseliş, piyasa ürünlerinin fiyatlarına olumsuz bir şekilde etki etmeye devam ediyor. Masrafların ve faturaların devamlı artış gösterdi. Bu dönem içerisinde vatandaşlara 2022 senesi başında yapılan zam yetersiz kaldı. 2021 senesi sonunda enflasyondaki artışa karşı asgari ücretli korumak isteyen devlet, asgari ücrete temmuz ayı içerisinde ekstradan bir zam yapmak amacıyla harekete geçti. Buna göre her ne kadar da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin tarafından Temmuz ayı içerisinde asgari ücrete ekstradan bir zam yapılmayacağı ile ilgili söylentiler yapılmış olsa da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın anormal bir durum söz konusu olması halinde asgari ücrete müdahale edeceklerini söylemesi vatandaşlarda heyecan uyandırdı.
  • Adalet ve Kalkınma Partisi'nin Cumhur ittifakı ortağı Milliyetçi Hareket Partisi Sakarya milletvekili Saffet Sancaklı daha önce yapmış olduğu bir açıklamada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştüklerini ve Temmuz ayı içerisinde asgari ücrete zam yapılacağını söylemişti.
  • AK Parti kurmaylarının Numan Kurtulmuş yine aynı şekilde yapmış olduğu Bir açıklamada temmuz ayı içerisinde asgari ücrete zam yapılacağını söylemişti.
  • Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ise yapmış olduğu açıklamada asgari ücrete zam yapılmayacağını söylemişti fakat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan son noktayı koymuş ve anormal bir durumun söz konusu olması halinde asgari ücrete Tabii ki müdahale edeceklerini söylemişti.

Keşfet