TC Kimlik Numarası ile 1400 TL Yardım Parası Ödenecek! Son Dakika

Sadece Kimlik Kartının İbraz Edilmesi İle Elektrikten Sağlığa, Eğitimden Yakacağa Kadar Pekçok Kalemde 1400 TL Kadar Ödeme Yapılıyor

Yayınlanma:
Güncelleme:
TC Kimlik Numarası ile 1400 TL Yardım Parası Ödenecek! Son Dakika

Sadece Kimlik Kartının İbraz Edilmesi İle Elektrikten Sağlığa, Eğitimden Yakacağa Kadar Pekçok Kalemde 1400 TL Kadar Ödeme Yapılıyor. Muhtaç olan milyonlarca vatandaş, devlet tarafından kendilerine sosyal koruma kalkanı ile güvence arıyor. 2022 senesi içerisinde işsizlere, asker ailelerine, çocuklara ve kadınlara yönelik eğitimden sağlığa, elektrikten yakacak gibi çeşitli ihtiyaç kalemlerine kadar düzenli ödeme miktarı 104.3 milyar TL olarak açıklandı. Destek ödemelerinden yararlanmak açısından ilçelerde ya da illerde bulunan sosyal yardımlaşma ve dayanışma dayanışma vakıflarına ya da Aile ve Sosyal Hizmetler İl müdürlüklerine müracaat işlemlerinin yapılması gerekir.

İhtiyacı Olanlara Düzenli Ödeme

Son dönemlerde artış gösteren elektrik faturaları destek miktarı evde yaşayan fert sayısına göre 103 TL ile 206 TL arasında değişiklik gösteriyor. Bu sebeple hanedeki kişi başına düşen gelirin net asgari ücretin 1/3’ünden az olması şartı ile bu yardımdan faydalanmak mümkündür.

Cihaza Bağımlı Hastaların Elektriği

nakit-kredi-halkbank.jpg

Kronik hastalıkları bulunmaları sebebiyle cihaza bağımlı bir şekilde bulunan hastaların aylık elektrik faturalarının 200 TL'ye kadar olan bölümü devlet tarafından karşılanmaktadır.

Devletten Yakacak Yardımı

Sosyal güvencesi bulunmayan ihtiyaç sahibi evlere ya da sosyal güvencesi olan fakat hane içerisinde kişi başına düşen aylık net asgari ücretin üçte birinden daha az olan haneleri kömür ve doğalgaz yardımı sağlanıyor.

Sosyal güvencesi bulunmayan ihtiyaç sahibi aileler de yaşayan ve babası askerde olan çocuklar için aylık 200 TL ödeme yapılıyor. Çocukların 18 yaşını geçmemiş ve bekar olmaları şartı ile bu ödemeleri almaları mümkündür

Keşfet