Son Dakika: Müracaat Edenlere Nisan Ayı İçinde 3157 TL Verilecek

2022 senesinin temmuz ayı zammı için artık geri sayım başladı. Temmuz ayında memur ile memur emeklilerinin yanı sıra aynı zamanda yaşlı vatandaşlara, engelli yurttaşlara, evde yakınlarına bakmakla yükümlü olan kişilere ve hastalara yapılan ödemelerde çok büyük bir artış yaşanması bekleniyor.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Son Dakika: Müracaat Edenlere Nisan Ayı İçinde 3157 TL Verilecek

Son Dakika: Müracaat Edenlere Nisan Ayı İçinde 3157 TL Verilecek. 2022 senesinin temmuz ayı zammı için artık geri sayım başladı. Temmuz ayında memur ile memur emeklilerinin yanı sıra aynı zamanda yaşlı vatandaşlara, engelli yurttaşlara, evde yakınlarına bakmakla yükümlü olan kişilere ve hastalara yapılan ödemelerde çok büyük bir artış yaşanması bekleniyor. Geçtiğimiz günlerde mart ayı enflasyon rakamlarının Türkiye kamuoyu ile paylaşılması ile beraber emekli ile memurların temmuz ayı içerisinde alacakları artış oranları ile alakalı ipuçları yavaş yavaş verilmeye başlandı

Geçtiğimiz günlerde mart ayı enflasyon rakamlarının açıklaması ile beraber emekli ve memurların temmuz ayı içerisinde alacakları artış oranları ile alakalı ipuçları verildi. Yapılan bu hesaplamalara bakıldığında ise en düşük maaş memurlarda 6429 TL'den 8622 TL'ye çıkacak. En düşük emekli aylıkları ise memur emeklilerin de 4289 TL'den 5753 TL'ye, esnaflarda ise 2948 TL'den 3969 TL'ye çıkacak.

Temmuz, Milyonlar için zam ayı olacak

nakit-ihtiyaci-olanlara-mujde-kredi-puani-1200-ve-uzerinde-olanlara-sartsiz-kredi-verilecegi-duyuruldu.jpg

Memurların, emekli vatandaşların maaşlarında artış yaşanırken; sosyal yardımlarda da zam olacak. Memur maaş katsayısı andaki artış, yaşlı ile engelli vatandaşlara, evde yakınlarına bakmakla yükümlü olanlara ve hasta vatandaşlara yapılan ödemelerde yükselecek. Buna göre temmuz ayı içerisinde memurlara yüzde 7 zam ile ilk 6 aylık enflasyon yüzde 7.5’i aşması durumunda ortaya çıkan kısım kadar fark verilecek. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankasını nisan ayı piyasa katılımcıları anketine göre ilk 6 aylık dönem içerisinde enflasyon tahmini %34.62 oldu.

Keşfet