Savaş Hala Devam Ediyor ve Sonuçları Zam ile Geliyor! Benzin ve Motorine Büyük Bir Zam Kapıda!

Akaryakıt fiyatlarındaki artış resmen hız kesmeden devam ediyor. Otogazda 24 saat arayla iki fiyat artışın ardından, benzin ve motorin fiyatlarında da büyük bir fiyat artışı bekleniyor. Merak ettiğiniz tüm detayları en ince ayrıntısına kadar haberimizde bulabilirsiniz…

Yayınlanma:
Güncelleme:
Savaş Hala Devam Ediyor ve Sonuçları Zam ile Geliyor! Benzin ve Motorine Büyük Bir Zam Kapıda!

Akaryakıt fiyatlarındaki artış resmen durdurulamaz duruma geldi. Otogaz fiyatları 24 saat içinde ikinci kez yükselirken, Uzmanlar benzin ve motorin fiyatlarının da önemli ölçüde artacağını söylüyor. Bu gece motorine 1 TL 51 kuruş, benzine ise 88 kuruşluk bir zam yapılması bekleniyor.

Son zamlar herkesi şaşkına çevirdi

KRT'den Olcay Dilek'e göre Salıyı Çarşambaya bağlayan gece otogaz 61 kuruş daha arttı. Açıklamaya göre, artış kısa sürede pompa fiyatlarına yansıyacak. Fiyat artışının ardından otogazın litre satış fiyatı İstanbul'da 10 TL 80 kuruş, Ankara'da 10 TL 83 kuruşa, İzmir'de ise 10 TL 77 kuruşa yükseldi. Rusya'nın Ukrayna'daki askeri harekâtına yanıt olarak Rus bankalarına uygulanan ve bazı işlemcilerin arzın sınırlı olduğu bir dönemde Rusya'dan ham petrol sevkiyatlarını finanse etmesini engelleyen yaptırımlar sonucunda petrol fiyatları fazlasıyla yükseldi. Brent tipi ham petrol en yakın vadeli fiyatı varil başına 111,01$'a yükseldi.

Ukrayna’da son durum ne?

Bilindiği üzere Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş yedinci gününe girdi. Mücadelede Ukrayna'ya uluslararası destek her geçen gün artıyor. Rusya'nın saldırganlığına tepki olarak ABD, hava sahasını Rusya'ya kapatan ülkeler kervanına katıldı. Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, Kiev'deki güvenli sığınağından dünyaya seslenerek, ateşkes görüşmelerinin ciddiye alınması için saldırıların durması gerektiğini vurguladı. Ukrayna cumhurbaşkanlığı ofisinden yapılan açıklamaya göre, Rusya ile ikinci tur müzakereler bu akşam yapılacak. Kiev Belediye Başkanı, Rus birliklerinin Kiev'e yaklaştığını duyururken, İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Putin'i "savaş suçlusu" olarak nitelendirerek Birleşmiş Milletler'e çağrıda bulundu. Ayrıca Harkiv bir kez daha füzelerin hedefi oldu.

Bu zamana kadar 2 bin sivil hayatını kaybetti

Ukrayna, savaşın başlamasından bu yana 2 bin sivilin hayatını kaybettiğini açıkladı. Ukrayna'daki insanların bombalanmasının ardından İngiltere Başbakanı Boris Johnson ayrıca Birleşmiş Milletler üyelerini Rusya'nın Ukrayna'dan çekilmesi çağrısında bulunmaya da teşvik etti. ABD merkezli sosyal medya sitesi Twitter, yakında yürürlüğe girecek olan AB yaptırımları uyarınca Rus haber kaynakları RT ve Sputnik'i platformundan kaldıracağını duyurdu.

Keşfet