PTT duyurdu! Çocuğu olanlara ödeme verilecek! 600 TL ödeme nasıl alınır?

PTT duyurdu! Çocuğu olanlara ödeme verilecek! 600 TL ödeme nasıl alınır? Son dakika PTT üzerinden destek ödemesi başladı!

Yayınlanma:
Güncelleme:
PTT duyurdu! Çocuğu olanlara ödeme verilecek! 600 TL ödeme nasıl alınır?

PTT üzerinden çocuğu olan kişiler için 600 TL ödemeler verilmektedir. Bu ödemeler PTT üzerinden devlet destekli olarak verilmektedir. PTT üzerinden tek seferde verilecek olan bu ödemelerde 600 TL ödeme nasıl yapılacak! Herkes merak etmektedir. PTT üzerinden devlet destekli olarak verilecek bu ödemelerde Aile ve Sosyal hizmet bakanlığı kişilere hemen ödeme yapmaktadır.

Bakanlık tarafından da yapılan duyuru sonrasında çocuğunuza göre ödemeleri alabileceksiniz. Yeni doğum yapan kişiler 300 TL, ikinci çocukta 400 TL, 3 çocuk ve üzerinde ise 600 TL ödeme alabilmektedir.

Yapılan bu ödemeler, kişilerin başvuru yapması durumunda verilmektedir. Doğum yardımı veya çocuk parası olarak da geçen bu yardımlara başvuru yapacak olan kişilerin 300 400 ve 600 TL ödemeler için başvuru dilekçesini doldurması gerekmektedir. Başvuru dilekçesi onay alan kişiler, ödemeleri PTT üzerinden alınacaktır.

Başvuru Nasıl Yapılır?

PTT üzerinden verilen doğum yardımı için öncelikle başvuru yapmanız gerekiyor. Sosyal yardımlaşma veya Aile Sosyal hizmetler il müdürlüklerinden başvurunuzu yaparak sonucu takip edebilirsiniz. Başvuru sonrasında sonucu takip etmek için PTT şubelerini kullanabilir veya e-devlet internet sitesi üzerinden işlem yapabilirsiniz. Devlet destekli olarak verilecek bu 600 TL ödemeler için onay alan kişiler, bir sonraki ay PTT'ye kendi TC kimlik numarası üzerinden ödeme alarak yatırılmaktadır.

para-yardim.jpg

PTT üzerinden sorgulama yaptığınızda onay alırsanız, hemen en yakın PTT'Ye giderek bu işlemleri kimliğinizle yapabilirsiniz. 600 TL çocuk parası yatan kişiler, sadece kendileri bu ödemeleri kimlikleri ile alacaklardır. oğum Yardımı, 15.05.2015 tarihinde ve sonrasında gerçekleşen canlı doğumlar için verilir. Bu tarihten önce doğan çocuklar için Doğum Yardımı verilmez. Ancak ödeme miktarına esas çocuk sırasının tespitinde, diğer bir deyişle yeni doğan çocuğun kaçıncı çocuk olduğunun belirlenmesinde 15.05.2015 tarihinden önce doğmuş olan çocuklar da sayılır.

Keşfet