ÖTV indirim miktarı çok fazla oldu! Araç alım satımlarında çığır açacak bir sürece adım atıldı: Fark 200 bini geçti, alıcıların yeni favorisi belli oldu!

Otomobil satın almak isteyen vatandaşlarımızın beklenti ve öncelikleri değişirken, hem sıfır hem de ikinci el araç ücretleri tavana fırladı. "Standart paket" artık otomobil severlerin favorisi. Cam tavan, geri görüş kamerası, deri koltuklar, spor direksiyon simidi gibi ilave edilen her özellik arabanın fiyatını artırıyor. Bu sebeple "boş araba" devri başladı gibi duruyor. Ayrıntılar haberimizin içinde...

Yayınlanma:
Güncelleme:
ÖTV indirim miktarı çok fazla oldu! Araç alım satımlarında çığır açacak bir sürece adım atıldı: Fark 200 bini geçti, alıcıların yeni favorisi belli oldu!

Anahaberim.com - "Standart Paket mi, Yüksek Paket mi?", bu iki soru araç sahibi olmak isteyenleri kararsız bırakıyor. Bu sorunun cevabı "boş paket" oldu ve araç fiyatlarındaki artışla birlikte tüketicinin tercihi netleşti. Bir bakıma "boş otomobil" dönemi başladı. Bayilere göre, kimilerini heyecanlandıran "full paket" dönemi artık tarihe karıştı.

İLAVE EKİPMANLARLA BERABER MALİYET ARTIYOR
Cam tavan, geri görüş kamerası, deri koltuklar, spor direksiyon simidi... Liste uzayıp gidiyor. Aracın donanımı ne kadar yüksekse, fiyatı da o kadar yüksektir ve hem yeni hem de ikinci el fiyatlarında...

ikinci-el-araba-alim-satiminda-4-siteye-sorusturma-6250.jpg


BOŞ PAKET SATIŞI REVAÇTA
"Standart paket" artık otomobil tutkunlarının gözdesi. Son dönemde boş donanımlı araçlara ilgi artıyor ve tüketiciler boş araç alıp küçük masraflarla doldurmaya çalışıyor.

ARADAKI DEĞER FARKI 200 BIN LİRA
Show Haber'in haberine göre; orta segment araçlardan en donanımlı otomobil ortalama 1 milyon 600 bin TL'ye satılıyorsa, aynı model standart bir otomobil 1 milyon 400 bin TL'ye alıcı bulabiliyor. Eğer 300 bin TL'ye alınabilecek ikinci el araç boş paket ise 200-230 bin TL arasında alıcı bulabiliyor.

Keşfet