Ne Sabancı, Ne Koç! 7.6 Milyar Dolarla En Zengin Türk Açıklandı!

Ne Sabancı, Ne Koç! 7.6 Milyar Dolarla En Zengin Türk Açıklandı! Sizce kim? Haberimizde...

Yayınlanma:
Güncelleme:
Ne Sabancı, Ne Koç! 7.6 Milyar Dolarla En Zengin Türk Açıklandı!

Bloomberg tarafından açıklanan milyarderler endeksinde bulunan tek Türk’ün toplamda 7.6 milyar dolar serveti bulunuyor. Türkiye’de yaşayan pek çok zengin ile varlıklı aile bulunuyor. Bu aileler ise pek çok sektörde kendilerini ön plana çıkararak yanlarında binlerce kişiyi istihdam ediyor ve ülke ekonomisine katkı sağlıyor. Özellikle de “varlıklı aile” dediğimiz zaman akıllara genel itibariyle Sabancı ya da Koç aileleri geliyor. En göz önünde bulunan bu aileler bir gürültü Türkiye’nin sayılı zenginleri arasında olsa da tanımak işareti en zengin Türk unvanını elinde tutamıyor.

EN ZENGİN TÜRK, UĞUR ŞAHİN!

Bilindiği gibi geçtiğimiz 2 yıl içerisinde korona virüsü pandemisi sebebiyle evlerimize kapanmak zorunda kalmıştık. Bu 2 yıllık süreç içerisinde bütün dünya hayatına resmen “pause” diyerek durdurdu.

KORONAVİRÜSÜNÜN BAŞ DÜŞMANI UĞUR ŞAHİN İLE EŞİ ÖZLEM TÜRECİ OLDU!

Yüz binlerce insanın yaşamını yitirdiği koronavirüsü pandemisi bugünlerde her ne kadar bitti gibi görünse de aslında bu duruma gelmemizi sağlayan en büyük sebep: Uğur Şahin ile eşi Özlem Türeci oldu.

BionNTech ŞİRKETİ 676 KAT BÜYÜDÜ!

İşçi bir ailenin çocukları olarak İskenderun’dan Almanya’ya göç eden bu iki insan, zolu şartlar altında hem çalışıyor hem de okuyordu. Tıp biliminde kendilerini ilerleten bu iki şahsiyet, öyle başarılı işlere imza attılar ki korona virüsü pandemisinin meydana gelmesiyle beraber dönemin Almanya şansölyesi Angela Merkel, bu iki ismi başbakanlık konutunda ağırlamış ve koronavirüsünü yenecek en etkili aşının yapılması için kendilerine hem ricada bulundu hem de yardımcı olacaklarını söyledi.

UĞUR ŞAHİN İLE EŞİ ÖZLEM TÜRECİ’NİN BionNTech ŞİRKETİNDE NE KADAR HİSSESİ VAR? MAL VARLIKLARI NE KADAR?

61b4be994e3fe10ea4c5d7af.jpg

Gerek Amerika Birleşik Devletleri’nin Nasdaq'da gerekse de Almanya Frankfurt’a halka arz edilen BionNTech şirketinin piyasa değeri şu anda 42.5 milyar dolar seviyesinde bulunuyor. Uğur Şahin’in ise bu şirkette %18 hissesi var. Bu hissenin karşılığı ise adeta dudakları uçuklatacak cinsten. Bloomberg tarafından açıklanan milyar değerler endeksinde bulunan tek Türk olan Uğur Şahin’in toplamda 7.6 milyar dolar kişisel serveti bulunuyor.

Keşfet