Motorin Ve Benzin’e Bu Gece Yarısı Fahiş Zam Geliyor!

Yakıt fiyatlarıyla ilgili olarak hergün yeni bir haber gelmeye devam ediyor. Son olarak ekonomi yazarı olan Alaattin Aktaş, kendi sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda akaryakıt fiyatlarına bu geceden itibaren fahiş miktarda zam geleceğini söyledi. Gece yarısından geçeli olmak üzere motorin ve benzin fiyatlarına ciddi bir zam geleceğini aktardı.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Motorin Ve Benzin’e Bu Gece Yarısı Fahiş Zam Geliyor!

Önce büyük zam geleceğini duyuran Alaattin Aktaş, ardından bunun sebebi olarak tekrar tırmanışa geçen brent petrol fiyatlarını sebep gösterdi. Fiyatların çıkmasından önce 100 dolar olan petrol varili, 130 dolara çıkmış, bu pompa fiyatlarına çok ciddi bir şekilde yansımıştı. Şu an tekrar 100 doların altına inen ancak bugün tekrar 120 dolar çıkan petrol fiyatlarının zammın habercisi olduğunu söyledi.

Benzine 1.67 TL, Motorine 1.60 TL Zam Geliyor

Aktaş, kendi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda bu gece yarısından itibaren benzine 1,67 TL, motorine 1.60 TL miktarında zam geleceğini söyledi. Bu zamla birlikte benzinin litre fiyatının 20 TL’yi geçeceği, motorininse 22 lirayı geçeceğini aktardı.

Bununla birlikte yapılan indirimlerin ardından biraz olsun rahatlayan fiyatların bu zamlar ile birlikte yeniden insanları tedirgin edecek seviyeye geleceği de aktarılıyor. Bazı kaynaklara göre akaryakıt zamlarının daha yüksek olması ve 2 TL’ye yakın bir zam gelmesi bekleniyor.

Bu zam sadece brent petrol fiyatlarında yaşanan ani yükseliş kaynaklı olmadığı aynı zaman da kurlarında giderek yükselmesinin bu zamlara neden olduğu aktarılıyor.

Bu gece zamların gelmesi ile birlikte yıllık yüzde 180, yıl başından bu tarafaysa %61 oranında benzin fiyatlarının zamlanacağı aktarılıyor. Motorin fiyatları son 1 yıllık dönemde yüzde 246 zam alırken, yıl başından bu tarafaysa %95 zam gelmiş olacak.

Keşfet