Meclisten Geçti! Çalışan Çalışmayan Yaşlı, İşsiz, Ev Hanımı Herkese 1094 TL Destek Verilecek

Türkiye'de bulunan yüz binlerce vatandaş bu haberin Türkiye Büyük Millet Meclisi’nden onaylandıktan sonra yasal bir hal almasını bekliyordu. Paralar bugünden itibaren banka hesaplarına yatırılmaya başladı.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Meclisten Geçti! Çalışan Çalışmayan Yaşlı, İşsiz, Ev Hanımı Herkese 1094 TL Destek Verilecek

Türkiye'de bulunan yüz binlerce vatandaş bu haberin Türkiye Büyük Millet Meclisi’nden onaylandıktan sonra yasal bir hal almasını bekliyordu. Paralar bugünden itibaren banka hesaplarına yatırılmaya başladı. 2354 TL tutarında bir para hesaplara geçti. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, bakıma muhtaç engelli vatandaşlar ile aileleri açısından bu ay toplamda 1 milyar 260 milyon TL tutarında bir paranın evde bakım yardımı adı altında yardıma muhtaç vatandaşların hesaplarına yatırıldığını açıkladı.

Doğalgaz Yardımı

Konut başına yıllık 450 TL ile 1150 TL arasında bir destek sağlanacak. Sosyal yardım müracaat işlemleri E-Devlet uygulaması üzerinden veya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığı ile gerçekleştirilecek. Ödeme ise hak sahibinin PTT kartına yatırılacak.

Evde Bakım Maaşı

0-79kredi-001.jpg

Evde bakım maaşı ödemeleri e-devlet uygulaması üzerinden sorgulanabilir. T.C. kimlik numarası ve e-devlet şifresi ile erişim sağlandıktan sonra arama çubuğuna 'Engelli evde bakım ödeme bilgileri sorgulama' yazıldıktan sonra tıklayınız ve daha sonrasında açılan sayfadan maaş ödemesi ile alakalı ayrıntılara ulaşabilirsiniz.

2022 Evde Bakım Maaşı Ne Kadar Oldu?

2022 senesinin ocak ayı içerisinde meydana gelen artış ile beraber evde bakım maaşı toplamda 2354 TL gibi bir rakama ulaştı.

Elektrik Faturası Desteği Nedir Ne Kadar Oldu?

Elektrik faturasını ödemekte zorluk çeken vatandaşlar, müracaat ettikleri takdirde evde yaşayan kişi sayısına göre destek alabilecek. Geçerli kimlik belgesi ve mesken Elektrik faturasının PTT'ye ibraz edilmesi sonucunda bu destekten faydalanılması mümkündür.

Keşfet