Lise ve Üniversite Öğrencilerinin dikkatine! O Kurumlar, Aylık 1.600 TL Burs Veriyor

Lise ve Üniversite Öğrencilerinin dikkatine! O Kurumlar, Aylık 1.600 TL Burs Veriyor. Kaymakamlık bursu nedir Nasıl alınır?

Yayınlanma:
Güncelleme:
Lise ve Üniversite Öğrencilerinin dikkatine! O Kurumlar, Aylık 1.600 TL Burs Veriyor

Lise ve Üniversite Öğrencilerinin dikkatine! O Kurumlar, Aylık 1.600 TL Burs Veriyor. Eğitim hayatına devam etmekte olan lise ve üniversite öğrencilerinin ekonomideki dalgalanmalardan olumsuz etkilendiğini biliyoruz. Artış gösteren eğitim masrafları başta olmak üzere 1 öğrencinin bütün temel gereksinimleri hususunda maddi desteğe ihtiyaçları vardır. İşte Tam da bu noktada üniversite ile lise öğrencilerine sunulacak burs avantajları ile öğrencilerin yalnız eğitim yaşamlarına odaklanarak, başarılı olabilmelerinin önü açılacak.

Kaymakamlık bursu nedir Nasıl alınır?

Ülkemizin 81 ilinde kaymakamlıklar makamları aracılığı ile binlerce öğrenciye, her eğitim ve öğretim dönemi süresince maddi destek sağlanmaktadır. Kaymakamlıklarda, sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları tarafından yürütülmekte olan öğrenci bursu projesi kapsamında lise başta olmak üzere lisans ve yüksek lisans ve doktora öğrencilerine burs desteği sağlanmaktadır.

Türkiye eğitim vakfı öğrenci bursu

Türkiye eğitim vakfı, her sene olduğu gibi bu eğitim öğretim dönemi içerisinde ortaöğretimden doktora öğrenciliğine kadar her bir ihtiyaç sahibi öğrencilere maddi açıdan destek oluyor. Türkiye eğitim vakfı öğrenci bursu olarak bilinen bu maddi destekten ortaöğretim başta olmak üzere lise, lisans ve yüksek lisans ve doktora öğrencileri faydalanmaktadır. Türkiye eğitim vakfı öğrenci bursu lise düzeyi öğrencilere 350 TL olarak verilirken lisans düzeyinde öğrenciler için 800 TL ve yüksek lisans öğrencileri için 1.200 TL en son olarak da doktora öğrencileri için toplamda 1600 TL gibi bir burs desteği sağlanmaktadır.

nakit-destek-odemesi.jpg

Türkiye eğitim derneği öğrenci bursu nedir Nasıl alınır?

TED olarak bilinen Türkiye eğitim derneği, ülkemizde öğrencilere burs avantajı sağlayan eğitim kurumlarının başında gelmektedir. Bu kurum terör saldırısı, doğal afet ile maden faciası gibi olaylardan öksüz ve yetim kalan çocuklara yönelik burs desteği sağlamaktadır.

Yaşar eğitim ve kültür vakfı öğrenci bursu

Her sene olduğu gibi 2021-2022 eğitim öğretim dönemi içerisinde Yaşar eğitim ve kültür vakfı, lise ve üniversite öğrencilerine burs sunan kurumlar arasındaki yerini almıştır. İhtiyaç sahibi olduğunu belge ile ispat eden ve örgün eğitim hayatına devam ettiğini gösteren evrakları tamamlayan öğrencilere burs veriyor.

AHBAP öğrenci bursu

Ünlü sanatçı Haluk Levent öncülüğünde kurulan ahbap derneği öğrencilere burs desteği sağlamaktadır. Lise ve üniversite öğrencilerinin faydalandıkları burçlar burada veriliyor

Keşfet