Lise ve üniversite öğrencilerine geri ödemesiz 1600 TL ödeme yapılacak! Şart yok!

Lise ya da üniversite eğitimini devam ettirmek isteyen fakat maddi problemler sebebiyle bu hayalini bir türlü gerçeğe dönüştüremeyen binlerce öğrenci var. Bu öğrencilerin ise ebeveynleri her sene eğitimleri açısından öğrencilere burs veren kurumları araştırıyor.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Lise ve üniversite öğrencilerine geri ödemesiz 1600 TL ödeme yapılacak! Şart yok!

Lise ve üniversite öğrencilerine geri ödemesiz 1600 TL ödeme yapılacak! Şart yok! Lise ya da üniversite eğitimini devam ettirmek isteyen fakat maddi problemler sebebiyle bu hayalini bir türlü gerçeğe dönüştüremeyen binlerce öğrenci var. Bu öğrencilerin ise ebeveynleri her sene eğitimleri açısından öğrencilere burs veren kurumları araştırıyor.

Ülkemiz genelinde baktığımızda devlet kurumları yanı sıra dernekler ya da diğer kuruluşlar tarafından öğrencilere burs desteği sağlamaya devam ediliyor.

İşte karşınızda 2022 senesi içerisinde öğrencilere burs desteği sunan kurumlar ve kuruluşlar ve çok daha fazlası haberimize...

Türk Eğitim Vakfı (TEV) öğrenci bursu

Türk Eğitim Vakfı, ülkemizde eğitim alanında destek sunan en önemli kuruluşlar arasındaki yerini almıştır. Türk eğitim sisteminin geliştirilmesi maksadı doğrultusunda önemli faaliyetlerinin yanı sıra aynı zamanda öğrencilere burs imkanı da tanıyor. Türk Eğitim Vakfı tarafından her eğitim-öğretim dönemi içerisinde ortaöğretim başta olmak üzere lisans ya da yüksek lisans ve hatta doktora öğrencilerini dahi kapsayacak biçimde öğrencilere burs desteği sağlanmaktadır. Buna göre Türk Eğitim Vakfı tarafından lise öğrencilerine 350 TL tutarında burs ödemesi gerçekleştirilirken üniversite öğrencilerine 800 TL ve yüksek lisans öğrencilerine 1200 TL en son olarak da doktora öğrencilerine ise 1600 TL tutarında burs sağlamaktadır.

bagkur-ve-sskli-olanlar-dikkat-14-bin-tl-odeme-verilecek-kimliginiz-ile-sorgulama-yapabilirsiniz.jpg

Milli Eğitim Bakanlığı öğrenci bursu ne kadar, kimlere verilir?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her sene binlerce öğrenciye burs desteği sağlanmaya devam ediliyor. MEB tarafından sorulmakta olan öğrenci bursundan üniversitelerin öğretmenlik fakültelerinde eğitim gören öğrenciler faydalanıyor.

Karşılıksız burs şeklinde sunulan bu destek ile beraber ülke genelinde daha çok öğretmen yetiştirilmesi hedefleniyor.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından üniversitelerdeki öğretmenlik fakültelerinde eğitim gören öğrencilere sunulan burslarını faydalanmak amacıyla kesinlikle öğrencilerin öğretmenlik bölümünü, üniversite tercihlerinin ilk 5 seçeneği arasında yer vermiş olması gerekir

Keşfet