Kredi Puanı Düşük Olanlara, Kara Listedekilere Hangi Bankalar Kredi Veriyor?

0 ile 1900 arasında oluşturulan bir periyot dahilinde kişilerin kredi durumları ele alınıyor. Bankalar, vatandaşlara kredi vermeden önce kredi notu olarak bilinen rakamsal değerlere bakarak nihai karara varılır.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Kredi Puanı Düşük Olanlara, Kara Listedekilere Hangi Bankalar Kredi Veriyor?

Kredi Puanı Düşük Olanlara, Kara Listedekilere Hangi Bankalar Kredi Veriyor? Zamanım ve teknolojinin gelişim göstermesi ile beraber bankacılık işlemleri daha çok yer kapladı. Günümüzde çalışan bir kişinin maaşını ya da ücretini alması ile bir restoranda yemek yerken hesabın ödenmesi yine bankacılık sistemleri sayesinde oluyor. Kişiler, belirli dönemlerde banka kredilerine ihtiyaç duyabilir. Bankalar tarafından sunulan ihtiyaç kredisi ya da diğer kredi çeşitlerinin alınabilmesi açısından kredi notunun yüksek olması gerekiyor. 0 ile 1900 arasında oluşturulan bir periyot dahilinde kişilerin kredi durumları ele alınıyor. Bankalar, vatandaşlara kredi vermeden önce kredi notu olarak bilinen rakamsal değerlere bakarak nihai karara varılır.

Kredi notu neden düşer? Kara listeye neden girilir?

Herhangi bir bankadan çekilen bir herhangi kredi türünün ya da alınan bir kredi kartının kullanılmasından sonra geri ödeme işlemlerinin tam yapılmaması ya da zamanında yapılmaması neticesinde ortaya çıkan durumdur. Bu da demek oluyor ki kredi notunun yüksek olması demek kredi kartı ile çekilen kredi ödemelerinin düzenli ve zamanında bankaya ödenmesi gerekir.

nakit-destek-odemesi.jpg

Hangi bankalar kredi notu düşük olanlara kredi veriyor?

  • Akbank resmi internet sayfası üzerinden yapılan son dakika açıklamasına göre kredi notu 900 dahi olan vatandaşlara 5000 TL tutarında 36 aylık vade seçeneği şeklinde ihtiyaç kredisi sunulacak nokta müracaat işlemleri Akbank şubelerinde ve Akbank mobil bankacılık uygulamalarında!
  • Burgan Bank sosyal medya hesapları üzerinden yapılan son dakika açıklamalarına göre kredi notu düşük olan vatandaşlara uygun faiz oranları ile 5.000 TL den 12.000 TL'ye kadar kredi verilecek.
  • Faize bulaşmadan kredi çekmek isteyen vatandaşların kredi notlarının düşük olması halinde Ziraat Katılım Bankası ile Türkiye Finans resmi internet sayfaları üzerinden peşpeşe yapmış oldukları açıklamalarda vatandaşlara uygun faiz oranları ile (kar payı) 20 bin TL'ye kadar kredi avantajı sağlanacak.

Keşfet