Kredi Kartından EFT Ve Havale Nasıl Gönderilmektedir?

Kredi kartı kullanımı oldukça yaygın bir hale gelmiştir. Hemen hemen herkes kredi kartı kullanmaktadır. Peki kredi kartından EFT ve havale işlemleri nasıl yapılmaktadır?

Yayınlanma:
Güncelleme:
Kredi Kartından EFT Ve Havale Nasıl Gönderilmektedir?

Kredi kartından EFT ve havale nasıl gönderilmektedir sorusu kişiler için oldukça önemlidir. Çünkü kredi kartı ile para transferi işlemi yapılması gereken durumlar oluşabilmektedir. Kredi kartından EFT ve havale yapmak isteyen kişiler öncelikle bir kredi kartına sahip olmalıdır. Bunun için gerekli şartları taşımak ve başvuruda bulunmak gerekmektedir.

Kredi kartından para transferi yapmak isteyen kişilerin öncelikle göndermek istediği miktar kadar limitinin olması gerekir. Ayrıca kredi kartı borcunun ödemelerini gününde gerçekleştirmiş olma şartı da aranmaktadır. Ayrıca kredi kartından gönderilecek kartın nakit avans özelliğine sahip olması gerekmektedir. Bu özellik yoksa banka ile iletişime geçilip bu özellik açılabilir.

Kredi Kartından EFT Nasıl Yapılmaktadır?

Kredi kartından EFT yapmak mümkündür. EFT, elektronik fon transferi açılımına sahip olup farklı bankalar arasında olan para transferi anlamına gelmektedir. EFT işlemleri yalnızca iş günlerinde gerçekleşmektedir. Kredi kartından EFT işlemi gerçekleştirmek için kişilerin nakit avansına sahip olması gerekmektedir. Eğer limit yeterli ise ATM, telefon bankacılığı, şube ile ve internet bankacılığı üzerinden EFT işlemi gerçekleştirilebilir.

EFT gönderilecek kişinin isim, soy isim ve iban bilgileri girildikten sonra EFT gönderimi yapılabilir. Fakat unutulmaması gerekir ki bankadan bankaya değişmekle birlikte genellikle EFT işlemlerinde ücret alınmaktadır.

Kredi Kartından Havale Nasıl Yapılmaktadır?

Havale işlemleri EFT’den farklı olarak tek bir banka üzerinden gerçekleştirilmektedir. Bu yüzden daha kısa zamanda gerçekleşmektedir. EFT için olan zaman kısıtlaması havale için geçerli değildir. Kredi kartından havale yapmak için kredi kartı ve para transferi seçeneklerinden havale seçilmelidir. Sonrasında havale yapılacak kişinin isim, soy isim ve iban bilgileri girilerek limit yeterli olduğu takdirde havale gerçekleştirilmektedir. Havale işlemleri aynı banka üzerinden gerçekleştirildiği için genellikle herhangi bir ücret alınmamaktadır.

Kredi kartından taksit ile havale ve EFT işlemi gerçekleştirmek mümkündür. Taksitli nakit çekim özelliği ile hesaba taksitli olarak kredi kartından para transferi yapmak mümkündür. Bu şekilde taksitli işlem gerçekleştirilmiş olunacaktır.

ATM’den Kredi Kartı ile EFT ve Havale Nasıl Yapılır

ATM üzerinden kredi kartı sayesinde havale işlemini yapabilmek için ilk olarak banka hesabınız kredi kartınızın yanınızda olması gerekmektedir. Kredi kartınız ile beraber kredi kartınız yanınızdayken yapacağınız bu işlem aslında bankalara göre değişmesi ile beraber belli miktarlarda komisyonlar da alınmaktadır. Burada bankalarda kendisine göre bir komisyon da bulunmaktadır.

  • Bankaya kredi kartınızı taktığınız zaman karşınıza çıkan sayfada para gönderme sekmesi karşınıza çıkacak
  • Bankadan bankaya değişiklik gösteren bu seçeneklerde birini bulduğunuz zaman yapmanız gereken işlem havale yapacağınız bankanın bilgilerini girmeniz gerekmektedir.
  • Burada karşınıza gelen sayfada banka komisyon oranları karşınıza çıkacaktır. Bu komisyon oranları bankadan bankaya değişiklik gösterecektir.

İnternet Bankacılığı Sayesinde Kredi Kartıyla Havale

Kredi kartıyla havale EFT işlemleri yapabilmek için aynı zamanda internet bankacılığı ile de bu işlem yapılabilir. İnternet bankacılığı birçok kişinin kullandığı para yatırma ve çekme işlemleri olarak bilinir. Bankanız web sitesine giriş yaptıktan sonra hesabınız üzerinde yer alan havale ve EFT kısmı üzerinden EFT havale işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

  • İnternet bankacılığı ile sisteme giriş yaptıktan sonra para göndermek ve para transferi kısmına giriş yapınız
  • Bu işlemin ardından havale yapacağınız kişinin hesap numarası türevindeki bilgileri de girdikten sonra yapmanız gereken ilk şey kredi kartından seçeneğini işaretlemek.
  • Kredi kartından seçeneğini işaretledikten sonra işlemi de burada onaylayabilirsiniz. Bankalar genel olarak komisyon talep etmektedir.

Keşfet