KOSGEB'den 2 milyon TL'lik karşılıksız nakit ödemesi imkanı!

KOSGEB yeni güncel hibe destek projesi ile karşımıza çıktı. Yapılan açıklamalara göre kurum, istihdam projeleri için 2 milyon TL'lik karşılıksız ödeme sağlayacak. 17 Haziran'a kadar başvurular devam edecek.

Yayınlanma:
Güncelleme:
KOSGEB'den 2 milyon TL'lik karşılıksız nakit ödemesi imkanı!

T.C. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) yeni güncel hibe destek projesini duyurdu. İstihdam projelerine geri ödemeli ya da geri ödemesiz nakit yardımlarında bulunan kurum, kolay kolay gelmeyecek bir fırsatla karşımıza çıktı! Yapılan açıklamalara göre 2 milyon TL'lik karşılıksız ödeme yapacak KOSGEB, 17 Haziran tarihine kadar başvuru almaya devam edecek.

2020 yılında hayatımıza dahil olan ve yalnızca ülkemizi değil tüm dünya ülkelerini etkisi altına alan koronavirüs salgını, can kayıplarının yanında maddi kayıpların da yaşanmasına sebep oldu. Özellikle salgının ilk yılında, henüz aşıların bulunmaması ve toplumların virüse karşı olan bağışıklıklarının düşük olması sebebi ile alınan üretim noktalarının kapanması kararları, ülkelerin ekonomisini derinden yaraladı.

Aşıların bulunması, toplumların virüse karşı bağışıklıklarının oluşması ve alınan diğer virüs tedbirleri kapsamında son aylarda etkisini azaltan virüse bağlı olarak üretim faaliyetlerinin normale dönme sürecine girildi.

Ancak 1 yılı aşkın süre boyunca üretim ayağında yaratılan tahribat, durumun çabuk toparlanamamasına ve üretim noktalarının, işverenlerin ve hali hazırda kendi işinin sahibi olmak isteyen vatandaşların desteğe ihtiyaç duymalarına sebep oldu.

Ülkemizin en önemli kamu kurumlarından birisi olan ve ödediği yüksek tutarlar ile girişimcilere destek olan KOSGEB, pandemi ile birlikte farklı başlıklar altında geri ödemeli ve geri ödemesiz destek programları geliştirdi.

Buna ek olarak mevcut işletmeler için de yeni hibe paketleri geliştiren kamu kurumu, bu ay itibari ile başvurulara kapanacak ola bir destek paketini daha duyurdu.

Keşfet