Kendi Ülkelerinde Olan Savaştan Kaçan Suriyeli Erkekler Bizim Topraklarımızda Gününü Gün Ederken, Ukraynalı Kadın Asker Iryna Tsvila Ülkesi İçin Cesurca Çarpışırken Hayatını Kaybetti!

Ukraynalı kadınlar da Ukraynalı erkekler gibi cephede yiğitçe direnirken, Son alınan haberlere göre Iryna isimli bir kadın cephede kahramanca savaşırken hayatını kaybetti. Rusya Ukrayna topraklarına saldırmaya devam ederken, Ukrayna halkı yiğitçe bir mücadele veriyor. Suriyeli erkekler ise iç savaştan kaçarken Türkiye sahillerinde nargile içmeye devam ediyor. Tüm detayları en ince ayrıntısına kadar haberimizde bulabilirsiniz…

Yayınlanma:
Güncelleme:
Kendi Ülkelerinde Olan Savaştan Kaçan Suriyeli Erkekler Bizim Topraklarımızda Gününü Gün Ederken, Ukraynalı Kadın Asker Iryna Tsvila Ülkesi İçin Cesurca Çarpışırken Hayatını Kaybetti!

Iryna Tsvila Vatanı için savaşırken hayatını kaybetti

Ukrayna'da kadınların da mücadele ettiği cephelerden üzücü haberler gelmeye devam ediyor. Son olarak %17'si kadın olan ordudaki askerler can havliyle Rusları durdurmaya çalışırken Iryna Tsvila isimli bir kadının hayatını kaybetmesi gündeme bomba gibi düştü.

Ukrayna Rusya savaşında son durum ne?

Ukrayna'daki savaş hala devam ediyor. Ülkenin dört bir yanından çatışma haberleri gelmeye devam ediyor. Rusya, iki Ukrayna kentinin daha kuşatma altında olduğunu açıkladı. Başkent Kiev bir kez daha patlamalarla sarsıldı. Ukrayna ve Rusya arasındaki çatışmaya ek olarak demeç savaşları da var. Putin'in nükleer hamlesi ABD tarafından "kabul edilemez" bulundu. ABD'nin Birleşmiş Milletler Büyükelçisi Linda Thomas-Greenfield, CBS News ile yaptığı röportajda kararı "uygunsuz" olarak nitelendirdi. Greenfield, "Bu, Putin'in bu savaşı tamamen kabul edilemez bir şekilde sürdürmeye devam ettiği anlamına geliyor ve biz de ona maksimum baskı uygulamaya devam etmeliyiz" dedi.

260220222225090465004-2.png

Ukrayna ve Rusya temsilcileri görüşme için yola çıktı

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Putin'in nükleer birliklere yönelik talimatları hakkında "Bu pervasız ve sorumsuz bir açıklama" dedi. Stoltenberg'e göre NATO, Ukrayna'ya hava savunma ve tanksavar sistemlerinin teslimatını genişletti. Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmytro Kuleba, "Ancak bir kez daha pes etmeyeceğimizi, teslim olmayacağımızı, topraklarımızdan bir santimetre bile vazgeçmeyeceğimizi vurguluyorum" dedi. Rusya Dışişleri Bakanlığı, Ukrayna ile görüşmelerin henüz başlamadığını, ancak temsilcilerin toplantı yerine doğru yola çıktığını söyledi. Telegram CEO'su Pave Durov, Ukrayna'daki olaylarla ilgili asılsız bilgilerin Telegram kanalları üzerinden iletildiğini ve gerilimin artması durumunda krize dahil olan ülkelerde Telegram kanallarının kısmen veya tamamen kapatılabileceğini belirtti.

260220222225090465004-1.png

Keşfet