Disney+ 14 Haziran Tarihinde Türkiye’de Hizmet Vermeye Başlıyor!

Dünyada ve ülkemizde dijital platformlara olan ilgi her geçen gün artıyor. Dünya genelinde Netflix’in yakaladığı başarının ardından birçok büyük şirket bu alanda atılımlar yapılıyor. Ülkemizde BLU TV, EXXEN Gibi yatırımlar bu anlamda dikkat çekiyor.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Disney+ 14 Haziran Tarihinde Türkiye’de Hizmet Vermeye Başlıyor!

Dünyanın en büyük yapım şirketlerinden birisi olan The Walt Disney Company’ın yayın platformu olan Disney+ yakın bir tarihte yayın hayatına başlamıştı. Bu yaz şirket çok büyük bir atılım yaparak dünyanın birçok bölgesinde ve ülkesinde yayın hayatına girmeyi planlıyor. 42 ülke ve 11 bölgenin tamamında yayınlanması beklenen şirketin Türkiye’de yayın hayatına başlaması beklenen tarihse 14 Haziran olarak açıklandı.

Disney+ Türkiye Aylık Abonelik Ücretleri Ne Kadar!

Disney+ yayın hayatına girmeden içerisinde çok zengin ve yüksek bir yapı ile sunulduğu görülüyor. Ülkemizde aylık üyelik ücretleri de bu anlamda önemli kabul ediliyor. Aylık almak isteyenler 34.99 TL ödemesi gerekiyor. Yıllık olaraksa 349.90 TL ödeme yapması gerekeceği açıklanıyor.

Zengin bir kütüphaneye sahip olacak dijital yayın platformunda The Book of Boba Feet ve The Mandalorian gibi önemli yapımların yer alacağı biliniyor. Bunun yanında Pixar, Disney, Marvel, Star Wars ve daha birçok yapım şirketine ait olan içeriklerin sadece Disney Plus içerisinde olması bekleniyor.

Daha önce yayınlanan bu tür yapımların yanında yeni gelecek olan Moon Knight gibi yapımlar da sadece burada yer alması bekleniyor. Bu sayede daha fazla ilgi çekmesi ve kısa sürede üye sayısını arttırması da bekleniyor.

Disney Plus’tan Ülkemizde Özel İçerikler Gelecek mi?

Dijital yayın platformları öncelikle kendi içerikleri ile yayın hayatına başlıyor ve hemen ardından o ülkeye özel içerikler hazırlamaya başlıyor. Bilindiği kadar Disney+’ın ülkemizde devam eden herhangi bir çalışması bulunmuyor. Ancak yaz aylarında dünyanın birçok ülkesinde hizmet vermeye başladığı andan itibaren birçok yeni yapımın kütüphane içerisinde olması bekleniyor.

Netflix, Amazon ve Disney+’ın yayın hayatının yanında yakın gelecekte HBO MAX’in de yayına başlayacağı biliniyor. Bu dijital yayın platformları arasında çok ciddi bir rekabet ortamının oluşacağının beklenmesine neden oluyor.

Keşfet