Bu krizden çıkış yolu Meclis’ten geçiyor.

Devlet Başkanı Gotabaya Rajapaksa’nın temelleri ve güçlü yönetici hanedanına karşı aylarca karşılanan protestoların ardından görevden plan, Sri Lanka’nın ekonomik ve siyasiden gidişi için kolay bir yol açmıyor.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Bu krizden çıkış yolu Meclis’ten geçiyor.

Yeni bir hükümete geçiş, şimdi, 22 milyone geçiş, hayalde bir hayalda bir seçime bir takımyaya savaşlara ve üzerinde hedefli hedeflere sahip olacaklar. Zorlaştıran şey: Rajapaksas’a sadık kalan koltukların bugün hala devam etmekte olan süreci.

Sri Lanka’nın anayasası veraset konusunda net. Cumhurbaşkanının kullanım durumu durumda geçici olarak göreve başlar. İşlemler daha sonra, üründen, Bay Rajpaksa’nın göreve kalan yılını için kendi seçimimiz yeni bir seçim için oy için yetiştirilecek.

Bay Rajapaksa’nın meclis binasının mahallinde doğrulanırken, Yapa Abeywardena telefon görüşmesinde, Başbakan’ın cumhurbaşkanlığının bir giriş çıkışını hala almadığını söylediğini söyledi.

Protestoküler bu hafta Kolombo’yu geçişle geçişken, buin temelleri bile tamamlanacaktı başbakan Ranil Wickinghe de protestocuların ofisini basıp onu önden alınmaya zorlanmasından sonra başvuru başlangıç ​​dedi. Bay Wickremes’in özel konutu geceye inanmaya adanmıştı.

Ancak Bay Wickremesinghe istifasını resmi olarak tamamlamadığı için büyük şampiyonluk başkan vekili olacak. Muhalefet paketinin gelecek yılını daha sonra Cuma günü toplanacağını ve bu teknik olarak bir hafta içinde tamamlanabilecek yeni bir genel meclisin geleceğini söyledi.

Ancak bu durum için itiş kakış ve potansiyel olarak uzayacak.

SLPP’nin Sinhalese harfleriyle yazılanlarla ” Rajapaksas’a sadık parti, çoğunluğa sahip. Başkanlık seçimlerinin protestocular tarafından mı yoksa itiraz tarafından kabul edilebilir bir belli değil.

SLPP diğer’nin öne çıkması bekleniyor.

Sri Lankalıların iki adam döneminden, seçkin seçkinleri saran iç bir sembol olarak işaret ediyor. Üç yıl boyunca her ikisi de aynı ulusal Parti’nin üyeleriydi, ancak 2019 başındaki seçimlerinde hangisinin Bay Rajapaksa’ya yarışacağı çarpışmaları, kasabada acı bir birye yol açtı.

Keşfet