İsrailli Güvenlik Yetkilileri İran Nükleer Konusunda Bölündü

2015’te bir anlaşmaya varıldığı andan itibaren İsrail hükümeti’la çarpışmaya karşı amansızca çıktı. Yine de, İsrail ve istihbarat teşkilatlarının üst düzey kullanıcıları, eğitimden bir şekilde, bu şekilde yeni bir ilişkinin kullanılması.

Yayınlanma:
Güncelleme:
İsrailli Güvenlik Yetkilileri İran Nükleer Konusunda Bölündü

2015’te bir anlaşmaya varıldığı andan itibaren İsrail hükümeti’la çarpışmaya karşı amansızca çıktı. Yine de, İsrail ve istihbarat teşkilatlarının üst düzey kullanıcıları, eğitimden bir şekilde, bu şekilde yeni bir ilişkinin kullanılması.

ABD’deki analizlerden oluşan seçimler.

Tartışma, Başkan Donald J. Trump’ın çatışmasını sona erdirdiği’den bu yana yana 2018 arka planıydı. Ancak Ortadoğu’da olduğu gibi, ittifakın yeniden canlandırılması için bastırılmış, İsrail ve Suudi Arabistan gibi olmalarına karşı gelmeyi geri getirmenin güvenliğini artırmaya kavuşun.

Bir ilişkinin varılmadan önce aşılması gereken pek engel da, üst düzey İsrailli olsayla hem ABD’nin hem de İran’ın önemli çıkarları olduğuna inanılıyor. Washington, güvenlik endişelerine ek olarak, enerji fiyatlarını düşürmek için İran petrolünün projesini isterken, Tahran sert üretimlerden endişeli.

Sonlarda sonlarda, iyi bir değerde büyük, IDF Tümgeneral Aharon Haliva ve yardımcılarının yardımının içinde, tahran’ın yeni olacak gibi olması durumunda, iyi olacak. Tahran’ın silahını kullanacağını söylüyor.

Ötesad’ın yanında, Mossad’ın ötesad’ın dünyasını elindeki İsraillilerden, aslanin’a bir sabotaj ve olayına yönelik bir dünyadan vazgeçemeyeceklerini söylerler. nükleer proje. Bu anlaşma, bir çatışmanın tüm bu çabalarının gösterdiğini ya da kendinizle ilgili yapacağınızı ve İslam Cumhuriyeti’nin kasana milyarlarca dolar akıtacağını söylüyor.

Askeri, son bölümdeki kişisel sabotajlarının eğitimini planlamak için çok az şeydir. Bu dünyaların üzerinde kimselerin üstlenmedileri, emin olanların arkalarında, tek başına ya da Lübnan’daki Hizbullah Gazze’deki Hamas gibi milisler aracılığıyla misilleme yapmak için.

Tahran’da kullanılan kesinlikle elektrik üretimi ve sivil halklar için tercih edilir. Ocak 2018’de İran’ın savaşını arşivini Tahran’ın en azarak 2003 askeri savaş silahı projesini kanıtladı.

Başkan Biden Perşembe günü Yair Lapid ile birlikte, Ortadoğu’daki mevcut gezisinde İran ile 2015’in yeniden canlandırılması için bastırıyor. kredi… Doug Mills/New York Times

Ne Başbakan Yair Lapid ne de sele Naftali Bennett, çarpışma çatışması, ABD Kongresi’nde bir konuşmada anlaşmaya başlamadan bir şekilde saldırın eski Benjamin Netanyahu kadar sert bir şekilde karşı değil. Ancak İsrail’in uzun devam eden ismini değiştirmek yerine de değiller.

Hem Bay Bennett hem de Bay Lapid, Amerika Birleşik devleti ile olan düşünceleri kapalı konferans salonlarıyla araçlara çalıştılar. Ancak, İsrail’in kendini tehlikeye atamayacak durumda olacaklar.

Buna yardımcı olacak, askeri bir olay, yeni bir çarpışmaya varılmazsa ABD ve Avrupa’nın terk edilmesinden söz ediliyor. İsrail uluslararası arenada olası ve analistlerin hedefine göre vurulacak bir savaş için hazırlık için zenginleştirilmiş uranyumn haftalar için plan yapmayı planlamış bir gelecek ile karşı karşıya gelecek.

İsrail bir zamanda İran’ın nükleer tesislerine uçağı uçakları yüklemeye hazırlanıyordu, Obama’yı planlamak için son planlamayı iptal etti. Netanyahu, 2019’da The New York Times’a verdiği bir röportajda, “Bu bir blöf olmadı, gerçekti” dedi. “Ve sadece gerçek olduğu için Amerikalılar bu gerçeği yansıtmalı.”

Ancak bazı, Washington’da gerçekten gerçek olarak donanım açısından Bay Netanyahu’ya geri teptiğini düşünüyor.

Mossad’ın o İran’a yönelik üretici Tamir Pardo, “İsrail’in isabetma planın, ABD’yi daha agresif eğitim amaçlı kullanıma yönelik bir planın tam kapsamlı bir dünyaya ulaşılmış durumdaydı” dedi. oğlum röportaj. “Obama yönetimi, İsrail’in askeri müdahalede kullanılmadan önce düşünülmemiş bir durum oluşturma için sıfırlanmayıdan önce hazırlıklara başladı.”

Bay Trump, göreve geldi çatmayı veyılayarak Bay Netanyahu’yu sorguya çekmek için İsrail’i, onu çağırmak için her şeyi yapmayı planlamak için.

Mossad’ın eski iş alanında ve operasyon operasyonda Udi Lavie bir röportajda, “Mosssad, İran’ın askeri askeri projeyi hedefle hayale yönelik Sütun kanıtlamak için İran’ın arşivini çaldırdı” dedi. “Bu nedenle, Trump’ı çatışmaya çekmek için denemek için.”

Başkan Trump’ın 2016’da ortaya çıktıktan sonra, Başbakan Benjamin Netanyahu’nun onunla çarpışmayı iptal etmeye çalışmaya başlamaya çalışıyoruz. kredi… Stephen Crowley/New York Times

Stratejide İsraillerinde yer üst düzey bir yetkiliyle göre, Washington ve Kudüs, İran’da 2018’de bir saldırı saldırıyla ağır buluşmalarıen “Yumruk” adlı bir plan tasarladı.

Ancak İran’da, kendini korumaya yönelik gölge savaşa savaşa havada kalmış ne kaza ABD’ye karşı müdahalede bulundu. Bunun yerine, iptal edildikten sonra bir yıl boyunca birleştirme işlemine uygulanmaya yönelik olarak Tahran, uranyum üzerinden eğitim amaçlı olarak yeniden başlat ve başlatı azalttı.

Pardo, “İsrail’in Trump’ı geriye götürmek için hamlesi, stratejik plandan bu yapılan en ciddi hatalardan yönetim” dedi. Sonunda İran nükleer projesine vermek için aslında bombaya çok daha yakın olduğu bir duruma getirdik” dedi.

Bu tartışmanın bugün İsrail’in darbeleri hakkında temastan etkileniyor. Yeni bir anlaşmaya varılması durumunda, ABD’den İsrail’den saldırılarını önlemektir.

Yeni Mossad şefi David Barnea, geçen yıl 13 Haziran’da Bennett ile göreve başlamasından birkaç gün önce göreve başladı. Gün sonra, savaş araçlarına binen hava araçları İran’da bir santrifüj üretime saldırdı. New York Times, Mossad’ın sitesinin yıl önce Trump yönetimine uygun bir şekilde geliştiğini bildirdi.

Üst düzey bir yetkilisi ve diğer iki yetkili, Bay Lapid ile çalışan Bay Bennett’in, Mossad’ın kazadaki tutumunu kabul, kavgaya karşı karşıya, İran’ın saldırı projesine yönelik operasyonları sürdürdüğünü ve pilot olduğunu söyledi. Bay Bennett altında giyinen.

Genel Haliva ve üst kademenin personelinin sabotaj ve saldırılarının gelişiminin aşama aşama aşama aşama durdurulması, gelişmeyi geciktirme ve hatta bazı İran’ın saldırısını hızlandırmak için bir saldırıyı hızlandırır.

İsrail Atom Enerjisi meclisi olarak görev yapan Gideon Frank yakın bir görüşmeda, “Buradaki çok kötü iki alternatif bir yer” dedi. “Anlaşma olmaz, şu anda için bir yeterli yeterli malzemeyi üretebilen iki hafta kadar, hızlı bir şekilde geliştirilebilir.

“Anlaşma” diye devam etti, “İsrail’in askeri seçimini hazırlamasına olanak sağlayacak zaman kazanacak. Ancak öte yandan, oradaki rejimin, özellikle petrol fiyatlarındaki bitiştan sonra bir para arzı çok olacaktır.

“Çözüm,” dedi Bay Frank, “çekirdeğin üstesinden gelme’a durumunda ABD’yi güç kuvvetlendirmek için İsrail’in bir çabası olabilir.”

Keşfet