Kendi Paramı Kazanmak, Ayaklarımın Üzerinde Durmak İstiyorum Diyen Kadınlar Neredesiniz? Bu Haber Size!

Kadın vatandaşların ekonomide daha da etkin ve daha da fazla geri alabilmelerini sağlamak amacıyla çeşitli finansman destekleri sağlanıyor.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Kendi Paramı Kazanmak, Ayaklarımın Üzerinde Durmak İstiyorum Diyen Kadınlar Neredesiniz? Bu Haber Size!

Kendi Paramı Kazanmak, Ayaklarımın Üzerinde Durmak İstiyorum Diyen Kadınlar Neredesiniz? Bu Haber Size! Kadın vatandaşların ekonomide daha da etkin ve daha da fazla geri alabilmelerini sağlamak amacıyla çeşitli finansman destekleri sağlanıyor. Halkbank, bir kamu bankası olarak faaliyetlerini sürdürürken diğer taraftan hazırlamış olduğu yeni bir kampanya ile kadın girişimci kredisi ve kadın girişimcilere sıfır faiz oranı ile esnaf kredisi ürünlerini sunuyor. Kadın girişimci ile esnafların yararlanabilecekleri bu finansman kredileri, diğer taraftan ilk 6 ayı geri ödemesiz, 36 aylık vade seçeneği ile sunuluyor. Geri ödeme zaman dilimlerinin açıklanmasında ve bankaya geri ödemesi gereken taksi tutarlarının Kadim girişimciler tarafından belirlenmesi gibi bir avantajla sağlanmaktadır.

Halkbank kadın girişimcilere sıfır faizli esnaf kredisi kampanyası detayları neler?

Söz konusu krediden yararlanmak isteyen kadın girişimcilerin, KOSGEB uygulamalı girişimcilik eğitimini Başarılı bir şekilde tamamlamış ve 30 yaşını geçmemiş olmaları gerekir. Bu kadınların, avantajından faydalanarak 100 bin TL tutarında limit ile KOSGEB destek ödemelerinden faydalanması mümkün.

2022/03/15/abd-de-halkbank-a-dava-acildi-13449610-2008-amp.jpg

Halkbank kadın girişimcilere sıfır faizli esnaf kredisi neden kimler faydalanabilir?

  • KOSGEB tarafından onag verilen projelerini Halk Bankası'ndan 30 yaşını geçmemiş kadın girişimciler ile esnaf ve zanaatkarlar,
  • KOSGEB uygulamalı girişimcilik eğitimini tamamlayanlar,
  • Ustalık belgesi sahibi olduğu iş kolunda en çok 1 yıl içerisinde işini kurmuş kadın girişimciler,
  • Krediden faydalanabilmek amacıyla 3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanunu kapsamında en çok 1 yıldır ustalık belgesi bulunan kadın girişimciler.

Keşfet