İslam Memiş Müjdeyi Verdi! Altın ve Doları Yüksek Fiyattan Alanlar Üzülmemeli!

Dolar ve altınla ilgili görüşleri milyonlarca yatırımcı tarafından takip edilen İslam Memiş, sosyal medya hesabından bir kez daha şaşırtıcı iddialarda bulundu. Memiş'e göre yatırımcılar endişelenmemeli, çünkü yüksek fiyatlardan altın ve dolar alanlar için yeni bir fırsat doğdu. İşte karşınızda tüm detayları ile İslam Memiş'in merakla beklenen ve tüm yatırımcılar için olumlu bir tablo çizen sözleri…

Yayınlanma:
Güncelleme:
İslam Memiş Müjdeyi Verdi! Altın ve Doları Yüksek Fiyattan Alanlar Üzülmemeli!

Yeni bir fırsat doğdu

Yatırımcıların gözdesi altın ve dolar analisti İslam Memiş, sosyal medya hesabından çarpıcı iddialarda bulundu. Olumlu haberler veren Memiş, altın ve dolara fahiş bedeller ödeyen yatırımcıların yüzünü güldürdü. Ayrıca İslam Memiş, piyasa senaryosu için olumlu bir imaj sağladı.Yatırım fikirleriyle milyonlarca insanı etkisi altına alan İslam Memiş, piyasa tahminleri listesine bir yenisini daha ekledi. İslam Memiş'e göre dolar ve altının çalkantılı dönemlerinde yüksek fiyattan alım yapan kişiler yeni bir fırsat yakaladı.

1428535.jpg

Yüksek fiyatlardan altın ve dolar alanlar için bir yatırım fırsatı var mı?

Son günlerde en doğru piyasa tahmincilerinden İslam Memiş, yatırımcıları sevindiren açıklamalar yaptı. Memiş, "Euro ve doların parite seviyesinin 1,09 olduğunu söyleyebiliriz" dedi. Memiş, “Bu, her iki birimin de en düşük noktalarına ulaştığını gösterir. Bu seviye yatırımcılar için bir çıkış noktası olarak da tanımlanabilir. Şu sıralar dip seviyeleri zorlanan eşleşmelerde yüksek fiyatlardan altın ve dolar alanlar için euro ve sterlin alma zamanının geldiğine inanıyorum. Önümüzdeki hafta geçerli olacak olsa da tüm yatırımcıların altın-dolar paritesi oluşturmasını tavsiye ediyorum” diye ekledi.

Doların durumu ne olacak?

Hem dolar hem de altın yatırımcılarına atıfta bulunan Memiş, "Doların büyümesine neden olan üç temel değişken var. Bunlar, küresel belirsizlik, dolar endeksinin yükselmesi ve euro-dolar paritesinin 1,09'a düşmesi. Dolar için önemli seviyeler bence 14.50-14.70. Yatırımcılar için şu anda çok fazla belirsizlik var. Yatırımcılar olarak geniş bant aralığına dikkat ederek başlamalıyız. Özellikle 15-16 bandında Euro/TL kurunu takip etmekte fayda var” dedi.

altin-fiyatlari-icin-islam-memis-ten-yorum-o-rakami-gormeden-sakin.webp

Enflasyon düşecek mi?

Memiş, ülkemizin mevcut enflasyon oranlarına ilişkin "Son TÜİK verilerine göre Mart ayında enflasyon yeniden yükselmeye başladı" dedi. Memiş, “Gelecek aylar güçlü enflasyon oranlarıyla işaretlenmiş gibi görünüyor. Ancak Nisan ayından itibaren mevsimsel etkinin enflasyon üzerinde olumlu bir etkisi olup olmayacağının değerlendirilmesi önemli olacaktır. Ayrıca mevcut savaş durumu, kur dalgalanması ve küresel huzursuzluk devam ederse enflasyon kaçınılmaz olacaktır. Kısacası önümüzdeki aylarda enflasyonla mücadele kolay olmayacak” dedi.

Keşfet