İslam Memiş Altın Alınacak Doğru Zamanı Gösterdi! Doğru Zamanı Bekleyin!

Son dönemlerde ekonomik konusunda yaptığı tavsiyeler ile sık sık gündeme gelen ekonomi uzmanı İslam Memiş, son olarak altın alınacak yeni tarihi işaret etti. Altın fiyatlarında yaşanan sert yükselişlerin devam edip etmeyeceği sorusu üzerine doğru zamanın ne olduğu takipçilerine aktardı.

Yayınlanma:
Güncelleme:
İslam Memiş Altın Alınacak Doğru Zamanı Gösterdi! Doğru Zamanı Bekleyin!

İslam Memiş, son birkaç yıldız yaşanan ekonomik dalgalanmalar ile gelecek dönemde oluşabilecek sorunların neler olduğunu aktarmıştı. Bu konuda birçok ön görü de bulunan yatırım uzmanı, TGRT Haber kanalında piyasalar hakkında konuştu. Bu konuşma da çok önemli detaylar yer alması yatırımcılar açısından kritik noktaların da belirlenmesini önemli hale getiriyor.

Altın ve Kripto Paranın Durumu

Son 10 yılın en çok kar getiren yatırım aracı olarak görülen kripto paranın durumuyla ilgili de açıklamalarda bulundu. ABD Başkanı Biden’in kripto parayla ilgili karara imza atacak olması, bu yatırım aracının sağlıklı bir şekilde artış trendine gireceği anlamına geliyor. Bunun yanında İslam Memiş, sert yükselişlerin ve düşüşlerinde bu piyasa da olabileceğini beklenmesi gerektiğini aktardı. Bu sert dalgalanmaların günlük veya aylık olması beklenebilir dedi.

Altın piyasası hakkında da açıklamalarda bulunan Memiş, yatırımcıların dikkat etmesi gereken noktalara deyindi. Altının ons fiyatının 2000 dolar civarında olduğunu ve uzun vadede netlik kazanacağını beklediğini ve bu süre zarfında 2150 dolar seviyesine çıkabileceğini aktardı.

Şu an piyasa verileri ve yaşanan olaylar sebebiyle her şeyin muğlak olduğunu da ekledi. Piyasalar hakkında kimsenin şuan için kesin bir şey söylemesinin mümkün olmadığını da aktardı. Daha doğru olan nokta yatırımcıların beklemede kalması olacağının altını çizmesi oldu. Bunun için çok uzun bir süre beklemeniz gerekmediğini yaklaşık olarak 1 hafta veya 10 gün piyasaların takip edilmesi ile doğru yolun bulunacağının altını çizdi.

Bu yorumlar şimdilik altının beklemede kalınacağını ancak uzun vadede dikkatli bir şekilde yatırım yapılması gerektiğini de aktarmış oldu.

Keşfet