İş Bankası EFT Saatleri

İş bankası EFT saatleri içerisinde sıklıkla EFT işlemleri sağlanmaktadır. İş bankasında EFT saatleri dışında EFT işlemleri gerçekleşemez.

Yayınlanma:
Güncelleme:
İş Bankası EFT Saatleri

İş bankası EFT saatleri içerisinde EFT işlemleri sağlanmaktadır. Günden güne İş bankası müşterileri artmaktadır. Bankacılık hizmet çeşitlerinden olan EFT işlemleri gündelik yaşamda devamlı olarak kullanılmaktadır. Özelliklede ticari dünyada EFT işlem çeşitlerinin kullanımları daha yoğun olarak gerçekleşir.

Gün içerisinde hafta içi İş bankası EFT işlem saatleri bireysel müşteriler için 08:30 ile 17:30 arasıdır. Ticari müşteriler için de 08:30 ile 17:30 arasıdır. Belirli bir limit üstü için ise EFT saatleri İş bankasında 08:30 ile 16:30 arasıdır. Belirli saat dışı EFT işlemleri bir sonraki işlem saatleri içerisinde gerçekleşir.

EFT işlemlerinin açılımı; elektronik fon transferidir. Kendi ya da başka hesaba EFT işlemleri dijital bankacılık hizmetleri ile sağlanmaktadır. Dijital bankacılık hizmetleri sürekli olarak gelişme halindedir. Özelliklede EFT işlemleri her geçen gün daha pratik olarak sağlanmaktadır. İş bankası; müşterilerine her zaman için pratik olarak EFT işlemlerinin sağlanması amacını taşır.

İş Bankası EFT İşlemleri Nasıl Gerçekleşir?

Günümüzde yaygın olarak EFT işlemleri mobil uygulama üzerinden sağlanmaktadır. İş bankası EFT işlemleri günümüzde sıklıkla İş bankasının kendi mobil uygulaması üzerinden sağlanmaktadır. Genel olarak ise şu aşamalar ile EFT işlemleri gerçekleşir;

  • Mobil uygulamaya güvenli giriş sağlanır.
  • İşlemler kısmı tıklanır.
  • EFT bölümü tıklanır.
  • EFT alanında yer alan kısımlardan biri tercih edilir.
  • EFT işleminin gerçekleşmesi için alıcı hesap bilgileri girilir.
  • Sistem yönlendirmesi takip edilir.
  • Onay kısmına onay verilir.
  • Cep telefona gelen tek kullanımlık şifre girilir.

Bu işlemlerin sağlanması ile EFT işlemleri tamamlanmış oluyor. Günümüzde oldukça sık tercih edilen İş bankası EFT işlemleri kullanıcı odaklıdır.

İş Bankası EFT İşlemlerini Kimler Yapabilir?

İş bankası için EFT işlemleri herkes tarafından uygulamaz. EFT işlem çeşitleri sadece İş bankası müşteri tarafından sağlanır. Genel olarak İş bankası EFT işlem tercihleri müşterileri tarafından mesai saatleri içerisinde sağlanır. Mesai saatleri dışında EFT işlemlerinin sağlanması zaman alır. Özelliklede son zamanlarda İş bankası müşterileri tarafından EFT işlem saatlerine daha çok dikkat edilir.

İş Bankası EFT Sorgulama

İş bankasında hesabı bulunan kullanıcılar için EFT Sorgulama işlemini de yapmanız için de İş Bankası üzerinden yaptığınız EFT işlemi sonucunda yatırdığınız mevduatın karşı tarafa yani alıcı hesaba geçmemesi sonucunda yapılan işleme İş Bankası EFT sorgulama işlemi denir.

Burada öncelikle EFT işleminizi de sorgulatmanız gerekiyor. Sorgulama işlemi ile beraber hesabınızın da ait olduğu İş Bankası Şubesi üzerinde irtibata geçmeniz ve aynı zamanda hesap bilgilerinizi burada kontrol ettirmeniz gerekiyor. Sorgulama işleminizi banka şubesi üzerinden yapabilmenin yanı sıra İş Bankası Telefon Bankacılığı kullanarak EFT sorgulama da yapabilirsiniz.

Eğer burada Pazartesi günü bir resmi tatile denk gelmesi durumunda EFT günü bir sonraki gün olan Salı gününe sarkacaktır.

İş Bankası EFT ile FAST Arasındaki Fark Nedir?

İş Bankası EFT işlemleri birçok kişinin bildiği üzere yalnız hafta içlerinde ve belirli saat aralıklarında yapılabiliyor. Burada EFT işlemleri resmi tatillerde de yapılmamaktadır. Ancak FAST işlemleri ise günün her saatinde yapılan ve aynı zamanda resmi tatillerde de yapılmaktadır.

İş Bankası Geç EFT Nedir?

İş Bankası EFT saatleri dışında yapılan işlemlere İş bankası Geç EFT işlemi denir. Burada İş Bankası üzerinden 16:00‘dan sonra yaptığınız para gönderme işlemler aslında geç EFT’dir. Geç EFT ücreti diğer EFT ücretlendirmesinden farklıdır. Bu nedenle FAST para gönderme işlemleri günün her saatinde yapılabilmektedir.

Keşfet