İş Arayan Gençlere Müjde! Devletin O Kurumu KPSS Şartı Olmadan Binlerce Kişiyi İşe Alacak!

2021 senesi içerisinde yapılan açıklamalarda 2022 senesi içerisinde ciddi oranda personel alımı yapılacağı ilan edilmişti.

Yayınlanma:
Güncelleme:
İş Arayan Gençlere Müjde! Devletin O Kurumu KPSS Şartı Olmadan Binlerce Kişiyi İşe Alacak!

İş Arayan Gençlere Müjde! Devletin O Kurumu KPSS Şartı Olmadan Binlerce Kişiyi İşe Alacak! En son bundan 4 yıl önce personel istihdamı sağlayan PTT, bu süre zarfı içerisinde emekli olan personelin yanı sıra aynı zamanda yeni ve pek çok alanda faaliyet gösterdiği yan kurumlar geliştirdiği nokta gitgide artış gösteren personel ihtiyacı, şu anda PTT'de kritik bir problem haline dönüştü. Bununla beraber kamu kuruluşu olan PTT ile alakalı süren komisyon çalışmaları sebebiyle personel alımları meselesi biraz ertelendi. 2021 senesi içerisinde yapılan açıklamalarda 2022 senesi içerisinde ciddi oranda personel alımı yapılacağı ilan edilmişti.

Yeni PTT iştirakleri Neler?

  • Kule verici Tesisleri işletim ve teknolojileri A.Ş
  • Sofra kurumsal ve ödüllendirme Hizmetleri A.Ş
  • PTT para lojistik ve özel Güvenlik Hizmetleri A.Ş
  • PTT Anadolu Lojistik A.Ş
  • PTT bilgi teknolojileri A.Ş
  • PTTEM teknoloji ve elektronik Hizmetleri A.Ş

ptt-20-bin-tllik-odeme-yapacagini-duyurdu-basvuru-yapan-kisilere-dikkatli-olmalari-soylendi1.jpg

Görüldüğü gibi PTT, son bir kaç yıl içerisinde bir sürü yan kuruluş meydana getirdiği ve bu yan kuruluşlarda istihdam etmek amacıyla personel alımına başvuracak. Çok geniş bir alanda hizmet veren PTT, bu iştiraklerin tamamında çok sayıda personel açığı bulunduğu için artık ilanlara başlayacak. Oluşan personel açığının sunulan hizmet kalitesinin de aynı şekilde düşmesinde önemli oranda katkısı var.

PTT Rekor Düzeyde Personel Alımı Yapacak!

4 yıl süresince personel alımı gerçekleştirilmemesinin yanı sıra aynı zamanda emekli olan personel sayısının artış göstermesi ile taşeron hususunda değişiklik gösteren yasalar sebebiyle, hizmetlerde çeşitli aksamalar meydana geliyor. Buna göre PTT tarafından personel alımı gerçekleştirilecek kadroları arasında: temizlik personeli, güvenlik personeli, şoförü, gişe personeli, Postacı alınacak.

Bu kadroların haricinde çok sayıda personele gereksinim duyulmaktadır. Fakat öncelikli olarak bu kadrolarda alımın, önümüzdeki aylardan itibaren yapılması artık zorunlu bir hale dönüşte. Başvurular ile ilgili ayrıntıların, komisyonun alacağı kararların hemen sonrasında kamuoyu ile paylaşılacağı belirlendi.

Keşfet