Hukuk Dizilerine Bir Yenisi Daha Ekleniyor! Acaba Yeni Dizi, Mahkum, Hakim, Evlilik Hakkında Her Şey ve Yargı Dizileri Gibi Başarılı Olacak Mı?

Kanal D'nin sevilen dizisi Yargı ile birlikte davaların çözüleceği, merak uyandıran hikayelerin ve sürükleyici olayların yoğunlaştığı yeni hukuk dizileri birbiri ardına yayınlanmaya başlamıştı. Tüm detaylar haberimizde...

Yayınlanma:
Güncelleme:
Hukuk Dizilerine Bir Yenisi Daha Ekleniyor! Acaba Yeni Dizi, Mahkum, Hakim, Evlilik Hakkında Her Şey ve Yargı Dizileri Gibi Başarılı Olacak Mı?

Yargının kazandığı büyük başarının ardından ATV'de yayınlanan Hukuk içerikli dizi Hakim için de geri sayım başladı. Erdal Beşikçioğlu ve Ebru Özkan’ın başrollerini paylaşacağı dizi için çalışmalar devam ediyor. Amerika Birleşik Devletleri'ndeki ünlü TV dizisi Your Honor'dan uyarlanan Hakim dizisinde iki tanınmış genç oyuncu Burak Dakak ve İlayda Alişan da rol alacak.

Hakim

Hakim'in yönetmenliğini Erkan Tunç, yapımcılığını ise Limon Yapım üstleniyor. Dizi, yıllarca adaleti sağlamak için çabalayan bir hakimin, oğlunun suç işledikten sonra onu kurtarmak için verdiği çabalar ve bu konuyla alakalı vicdanına hesap verememesi hakkındadır. Dizinin yayın tarihi henüz belirlenmedi, ancak dizinin tanıtımları devam ediyor.

Evlilik Hakkında Her Şey

Bu arada Fox TV'nin sevilen dizisi Evlilik Hakkında Her Şey'de Avukat olarak Gökçe Bahadır, Sumru Yavrucuk ve Gökçe Eyüboğlu'nu izliyoruz. Dizi, Amerika Birleşik Devletleri'nde gösterime giren The Split’ten uyarlamadır. Dizi, hukuk temalı en başarılı yapımlarından biridir. Ayrıca kadın mücadelesi adına da özel bir içeriğe sahiptir.

Mahkum

Bir diğer popüler Fox TV dizisi olan Mahkum da aynı şekilde mahkeme, cezaevi gibi konuları işleyen bir hukuk dizisidir. Güney Kore yapımı Innocent Defendant dizisinden uyarlanan Mahkum’da İsmail Hacıoğlu ve Onur Tuna güçlü bir performans sergiliyor.

The Night Of dizisinin Türkiye uyarlaması

Yargı, Evlilik Hakkında Her Şey, Mahkum ve Hakim’in ardından yine bir ABD dizisinin yerli uyarlaması gündeme geliyor. Gazeteci Birsen Altuntaş'ın sosyal medyada paylaştığı bilgilere göre Limon Yapım'ın yöneteceği yeni dizi, 2016 yılında ekrana gelen HBO'nun The Night Of dizisinin uyarlaması olacak. İlk yayınlandığında, öncelikle mahkeme salonunda geçen bir drama olan The Night Of, fazlasıyla dikkat çekmişti. Dizi, Hollywood'un en başarılı oyuncularından John Turturro ve Pakistan doğumlu aktör Riz Ahmet'in başrollerini paylaştığı, New York'ta karmaşık bir hikayeye sahip hayali bir cinayet vakasına giren sekiz bölümlük bir mini diziydi. Dizide, bir kadını öldürmekle suçlanan Nasir Khan adlı Pakistan vatandaşının soruşturması ve dava süreci ele alınmıştı.

Keşfet