Hesaplarınızı Kontrol Edin! Yarından İtibaren 1100 TL Yatacak

Hesaplarınızı Kontrol Edin! Yarından İtibaren 1100 TL Yatacak. Emekli olan kişileri ilgilendiren haber...

Yayınlanma:
Güncelleme:
Hesaplarınızı Kontrol Edin! Yarından İtibaren 1100 TL Yatacak

Hesaplarınızı Kontrol Edin! Yarından İtibaren 1100 TL Yatacak. Türkiye'de emekli maaşı alan milyonlarca vatandaş, hükümet tarafından kendilerine verilen emekli bayram ikramiyesine zam yapılmasını talep ediyor da. Ancak uzun süren tartışmalar sonunda son noktayı koyan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çalışma Bakanı ile aynı fikirde olduklarını ve emekli bayram ikramiyelerine herhangi bir zammın yapılmayacağını söylemişti.

Emekli maaşı alan vatandaşlar, merak içerisinde ikramiyelerinin yatacağı tarihi araştırırken güzel haber nihayetinde geldi. Yarından itibaren ödemeler hesaplarda olacak. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre Ramazan Bayramı açısından yapılacak emekli ikramiyelerinin 27 ile 29 Nisan tarihleri arasında yapılacağı açıklandı.

Emeklilere bayram ikramiyesi olarak 1100 TL ödeme yapılacak

bu-bankada-hesabi-olanlarin-basvurmasi-halinde-10000-tl-nakit-odemesi-yapilacak1.jpg

Türkiye'de bulunan 13 milyondan fazla emekli vatandaşın faydalandığı bu paranın miktarı ilk etapta bin TL olarak açıklanmıştı. Sonradan yapılan zam ile beraber bayram ikramiyesi tutarı 1100 TL ye çıkarılmıştı. Enflasyon rakamlarının son dönemlerde ciddi manada artış göstermesinin sonrasında vatandaşlar, emekli bayram ikramiyesine hükümet tarafından okkalı bir zam yapılacağını düşünüyordu. Ancak hükümet adeta emekli vatandaşları ters köşe yaptı ve önce Çalışma Bakanı sonra cumhurbaşkanı kameraların karşısına çıkıp emekli vatandaşlara verilen emekli bayram ikramiyesine herhangi bir zam yapılmayacağını ve eski sisteme göre yani 1100 TL olacak şekilde hesaplara aktarılacağını açıkladı.

Keşfet