Hande Erçel’in Sinema Filmi Büyük Olay Yaratacak! Bu Sahneler Çok Konuşulacak

Mevlana ve Şems'in hayatını anlatan sinema filmi Mest-i Aşk'tan haber geldi. Proje uzun zamandır yayınlanmayı bekliyordu. Yapımcılarının 2022 yılında yayınlanacağına dair yaptıkları açıklamada sonbahar aylarına işaret edildi.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Hande Erçel’in Sinema Filmi Büyük Olay Yaratacak! Bu Sahneler Çok Konuşulacak

Mevlana ve Şems'in hayatını anlatan sinema filmi Mest-i Aşk'tan haber geldi. Proje uzun zamandır yayınlanmayı bekliyordu. Yapımcılarının 2022 yılında yayınlanacağına dair yaptıkları açıklamada sonbahar aylarına işaret edildi. Eylül ya da ekim ayları gibi yayınlanması planlanan Mest-i Aşk filminde birçok başarılı ve etkili oyuncu yer aldı.

Hande Erçel'in İlk Sinema Filmi

Mest-i Aşk sinema filminde Hande Erçel'in yanı sıra İbrahim Çelikkol, Boran Kuzum ve Bensu Soral gibi etkili oyuncular yer aldı. Kimya Hatunu canlandıran Hande Erçel için Mest-i Aşk filminin yeri ayrıdır. Uzun zamandır ekranlarda yer alan güzel oyuncu ilk kez sinema filminde yer aldı. Mevlana ve Şems'in hayatına odaklanan film ülkemizde Türkçe olarak yayınlanacaktır. İran'da da yayınlanacağı duyurulan filmin burada Farsça dublaj şeklinde seyircilerin karşısına çıkması bekleniyor.

1-001.jpg

İran ve Türkiye'nin beraber hazırladığı Mest-i Aşk sinema filminde İranlı oyuncular Shahab Husseini ve Parsa Pirouzfar'da kadroda yer aldı. Büyük bir beklentiyle hazırlanan Mest-i Aşk sinema filminde Mevlana ve Şems'in kesişen yolları ve gelişen hayatlarına farklı bir bakış açısı getirilmiştir. Kimya Hatun'un Şems ile evlenmesi ve bu evlilikten kısa bir süre sonra Şems'in ölmesi üzerine gelişen olaylarla manevi aşkın birleşmesi olarak ilerleyen filmde çok iyi oyunculukların yer aldığı ifade edildi.

İki Ünlü Oyuncu Başrolde Yer Aldı

Mevlana Celaleddin Rumi'yi İranlı oyuncu Parsa Pirouzfar'ın canlandırdığı Mest-i Aşk filminde Şems karakterini de Shahab Husseini canlandırmıştır. Kimya Hatun olarak Hande Erçel'in yer aldığı filmde Mevlana'nın eşi Kerra Hatun'u ise Selma Ergeç canlandırmıştır. Mevlana'nın oğlu Alaeddin karakterine genç oyuncu Boran Kuzum etkili bir şekilde hayat vermiştir.

2.jpeg

İbrahim Çelikkol ve Bensu Soral'ın da yer aldığı Mest-i Aşk sinema filminin uzun zaman önce tanıtımı yayınlanmış ama vizyon tarihi kesinleşmemişti. Pandemi şartlarından dolayı birçok sinema filmi gibi Mest-i Aşk'ta ileri bir tarihe kaydırıldı. 2022 yılının sonbahar aylarına doğru vizyona girmesi beklenen film hem Türkiye hem de İran'da yayınlanacaktır. Afişi ve tanıtımıyla seyircilerin ilgisini çeken Mest-i Aşk sinema filmi birçok ünlü ismi bir araya getirdi.

Keşfet