Geceleri Ek İş Olarak Yapabileceğiniz Üç Kârlı Fikir?

Teknolojinin ve internetin peşinde getirdiği pek çok yeni iş imkânı ve alternatifi var. Bu alternatiflerin çoğu da evden yapabileceğiniz ve iyi bir gelir elde edeceğiniz işler.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Geceleri Ek İş Olarak Yapabileceğiniz Üç Kârlı Fikir?

İçinde yaşadığımız vakit dilimi, gelir dağılımı adaletsizliğinin en üst aşamaya tırmandığı vakitlerden biridir. Bu sebepten hemen hemen hiç kimseye geliri yetmiyor ve ek gelir kaynağı bulmak istiyor. Dolayısı ile adeta herkes hem fazla yorulmayacağı, haneden yapabileceği, hem de bütçesine katkı verecek alternatifler arıyor. Teknolojinin ve internetin peşinde getirdiği pek çok yeni iş imkânı ve alternatifi var. Bu alternatiflerin çoğu da evden yapabileceğiniz ve iyi bir gelir elde edeceğiniz işler.

İşte Ek İş olarak Düşünülebilecek Üç Fikir

İçerik Yazarlığı; Web sitelerinin Google gibi arama motorlarında değerini yükseltmek ve bu arama motorlarında yükseklere çıkarmak için lüzumlu en mühim şey özün içeriktir. Bu sebeple webde gördüğünüz yazıların adeta birçoğu özgündür ve bu yazılar içerik yazarlığı yapan kişiler tarafından yazılıyor. Eğer ki dile ve imla kaidelerine hakimseniz, biraz da SEO bilginiz var ise bu web sitelerine içerik kaleme alarak para kazanabilirsiniz. R10 ve bionluk gibi sitelere kayıt olarak içerik yazarlığına başlayabilirsiniz. İlk zamanlarda hem biraz zorlanabilir hem de kazancınız düşük olabilir. Ancak pozitif geribildirim aldıkça ve referanslarınız çoğaldıkça hem finansal kazancınız artar hem de artık daha basit gelmeye başlar.

maaszampara-1475917.jpg

Köpek Gezdirerek Para Kazanın

Özellikle yurtdışında son derece tanınmış olan bu iş, son günlerde ülkemiz sınırları içerisinde de son derece tanınmış olmaya başladı. Şimdilik yalnızca büyük kentlerde görülen bu iş kolu hem son derece kazançlı hem de zahmetsiz. Üstelik köpekleri seviyorsanız son derecede keyifli bir iştir.

Genelde köpekler yarım saat ile bir saat içinde gezdirilir. Bunu yapan kişiler belli bir TL üzerinden ödeme alırlar. Örnek olarak aynı anda dört köpek gezdirerek bir saat içinde iyi bir ücret kazanılabilir.

Koltuk Temizliğini Yapma Hizmeti

Normal mesaili bir işte çalışırken, mesai saatlerinizin dışında koltuk yıkayarak ek gelir kazanabilirsiniz. Özellikle koltukları yerinde temizleyerek taşıma, nakliye çetinliği, vakit kaybı vs. olmadan yıkayabilirsiniz. Profesyonel makinelerle bir koltuğu yerinde kısa zamanda yıkayabilirsiniz. Üstelik bugün koltuk temizliğini yapma hizmeti için belli bir ücret alınıyor.

Keşfet