Finansbank Enpara Ve Enpara Şube Kodu Bilgileri Nedir?

Şubesiz bankacılık denilince akla gelen Enpara oldukça fazla rağbet görmektedir. Peki Finansbank Enpara nedir ve Enpara şube kodu ne anlama gelmektedir?

Yayınlanma:
Güncelleme:
Finansbank Enpara Ve Enpara Şube Kodu Bilgileri Nedir?

Finansbank Enpara nedir sorusunun cevabı Enpara’lı olmak isteyenler için tam bir merak konusudur. Enpara diğer bankalardan farklı ve artı özelliklere sahiptir. Enparalı olmak için internet sitesinden başvuruda bulunmak gerekmektedir. Daha sonra çağrı merkezinden aranıp, uygun zamanda Enpara ekibi ziyarete gelmektedir.

Enpara, 2012 senesinde QNB Finansbank tarafından kurulmuştur. Verdiği bütün hizmetler dijital bankacılık üzerinden gerçekleşmekte olup, şubesiz bankacılık imkânı tanımaktadır.

Enpara’nın bu kadar çok talep görme nedenlerinden bir tanesi masrafsız olmasıdır. Yani Hesap işletim ücreti, EFT, havale gibi işlemler için ücret alınmamaktadır. Öyle ki kredi için bile masraf ödenmemektedir.

Enpara Avantajları Nelerdir?

Enpara avantajları nelerdir sorusunun cevabı aslında oldukça fazladır. Öncelikli avantajı masrafsız olmasıdır. Birikim yapmak isteyen kişiler için birikim hesabına yüksek faiz alınmaktadır. Alt limit sınırı bulunmadığı için istenilen miktarda hesap açılabilir.

Altın hesabı açtırmak isteyen kişiler de Enpara ile altın hesabı açtırabilir. Üstelik bu hesap masrafsız olarak açılmaktadır. Altın alım satımı tatil günleri dahil olmak üzere gerçekleştirilmektedir. Yine aynı şekilde hesap açılışı için minimum tutar bulunmamaktadır.

Diğer bankalarda ihtiyaç kredisi için dosya masrafı, kredi tahsis ücreti gibi masraflar ödenmekte olup Enpara ile bu masraflar söz konusu değildir.

Ayın Enparalısı diye bir kavram bulunmaktadır. Bu durumda avantajlar artmaktadır. Ayda bir kere istenilen ATM’den ücretsiz para çekimi gerçekleştirilebilmektedir. Ayrıca Appstore ve Netflix için ödenen ücret yarı ücrettir. Görüldüğü üzere Enpara kişilere tatmin edici avantajlar sağlamaktadır.

Enpara Şube Kodu Nedir?

Dijital bankacılık son zamanlarda oldukça artış göstermektedir. Bankalar arası para transferi gerçekleştiği zaman bankalar şube kodunu talep edebilirler. Enpara şube kodu 3663’tür. Bu kod şube kodu olduğu için tüm müşteriler için aynı kod geçerlidir. Para transferi yapılırken bu kod dikkate alınmaktadır.

İl ve ilçeler arasında yapılan para transferlerinin daha net olması için şube kodu kullanılmaktadır. Bu şube kodları ile birlikte transferin nereden gerçekleştiği kolaylıkla bulunmaktadır.

QNB Finansbank Şube Kodu

Bankalar işlemlerini gerçekleştirmek adına diğer bankalar ile karışıklık yaşamamak adına belli il ve ilçelere göre şube kodları belirmektedir. Her banka için özel olarak ayarlanan il ve ilçeye göre verdiği şube kodu farklıdır. Bundan dolayı gelen paranın da hangi banka ve şube aracılığı ile gönderildiği de kolayca anlaşılabilmektedir. Şube kodu burada özellikle bir nevi banka kodu gibi de düşünebilirsiniz. Özellikle QNB Finansbank Enpara Şubesinin il ve ilçe kodu gerektiren bir şubesi olmasa da ancak yapılan işlemlerin kayda geçmesi için bir şube kodu kendiliğinden verilmektedir.

Burada özellikle QNB Finansbank Enpara Şube kodu 3663 olarak ele alınmaktadır. Aynı zamanda şube adı da Enpara Şubesidir. ENpara Swift kodu ise FNNBTRISXXX’tir. Para transferi yaptığınız zaman bu bilgiler ele alınarak para transferi yapılmaktadır. Aynı zamanda bununla beraber 3663 şube kodu ile işlem yaptığınız zaman bu işlemin Qnb Finansbank Enpara Şubesi ile yapıldığını gösterir.

Qnb Finansbank Enpara Şubesi Neden Masraf Almaz?

QNB Finansbank ENpara şubesinden para almaz, bunun nedeni Enpara için herhangi bir şube olmamasıdır. Yani Enpara üzerinden elektrik, su, doğalgaz vb. gibi hiçbir gider bulunmaz. Maliyeti de düşük olduğu için sadece kar elde etmeye elverişli bir bankadır. Bunu da müşterilerinden Enpara komisyon olarak para kesintisi yapmaz burada da özellikle daha çok kar elde işleterek yapabilmektedir.

Keşfet