Evlilik Hazırlığı Yapan Gençlerin Dikkatine! Hesabınıza Geri Ödemesiz Anında 30.000 TL Yatacak!

Enflasyonun artış göstermesi ile beraber işsizlik oranında da ciddi manada yükselişler meydana geldi. Buna paralel bir şekilde evlilik hazırlığı içinde olan gençlerin en güzel güllerini yaşamaları ne yazık ki erteleniyor.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Evlilik Hazırlığı Yapan Gençlerin Dikkatine! Hesabınıza Geri Ödemesiz Anında 30.000 TL Yatacak!

Evlilik Hazırlığı Yapan Gençlerin Dikkatine! Hesabınıza Geri Ödemesiz Anında 30.000 TL Yatacak! Enflasyonun artış göstermesi ile beraber işsizlik oranında da ciddi manada yükselişler meydana geldi. Buna paralel bir şekilde evlilik hazırlığı içinde olan gençlerin en güzel güllerini yaşamaları ne yazık ki erteleniyor. Devlet, evlilik hazırlığında olan gençlere büyük müjdeyi ilan etti. Bu koşullara uyum sağlayan her evlilik hazırlığındaki vatandaş, devletten maaşının 12 katına kadar destek alabilecek. Detaylar ve çok daha fazlası haberimizde...

Çeyiz Parası Nedir?

Devletin verdiği çeyiz parası ya da diğer adı ile evlenme ödeneği, 2008 senesinden itibaren aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sunulan maddi bir destektir. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yürütülmekte olan yardım programı kapsamında evlilik hazırlığı içinde olan vatandaşların, belli şartları yerine getirmeleri karşılarında kendilerine çeyiz parası veriliyor.

Çeyiz Parası Alma Koşulları Neler?

3-banka-sabah-800-de-duyuru-yapti-077-faiz-oranlari-ile-kredi-donemi-basliyor-ihtiyac-kredisi-ol1.jpg

Sosyal Güvenlik Kurumu aracılığı ile sağlanmakta olan çeyiz parası koşullarını taşıyan vatandaşlar açısından bu yardımlar yapılmaktadır. Bu açıdan bakıldığında çeyiz parası, anne ya da babası hayatını kaybetmiş ve emeklilikleri sebebiyle yetim aylığı alan kız çocukları faydalanıyor.

Kız çocuklarının yetim aylıklarını almasına engel teşkil edebilecek sigortalı çalışma gibi çeşitli durumlar ise çeyiz parası alınmasına sebep olacaktır. Diğer taraftan çeyiz parası, yalnızca ilk evlilik açısından geçerlidir. Dolayısıyla daha önce evlilik yapmış fakat boşandıktan sonra tekrardan yetim aylığı almaya başlamış olsa dahi kız çocuklarının faydalanabilmesi mümkün değildir

Çeyiz Parası Ne Kadar?

  • Emekli sandığı olması durumunda alınan yetim aylığının 12 katına kadar,
  • SSK veya BAĞ-KUR emeklisi olunması durumunda ise alınan yetim aylığının 24 katına kadar.

Keşfet