Erdoğan Talimatı Verdi, Emekli Maaşlarına 1235 TL Ek Zam Yapılacak!

Erdoğan Talimatı Verdi, Emekli Maaşlarına 1235 TL Ek Zam Yapılacak! Ayrıca İkramiyelere De Artış Olacak!

Yayınlanma:
Güncelleme:
Erdoğan Talimatı Verdi, Emekli Maaşlarına 1235 TL Ek Zam Yapılacak!

Erdoğan Talimatı Verdi, Emekli Maaşlarına 1235 TL Ek Zam Yapılacak! Ayrıca İkramiyelere De Artış Olacak! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimat vermesi doğrultusunda maaşlar ile ikramiyelerde artış yaşanacak. 3600 ek gösterge taslağı ortaya çıktı. Buna göre kimin ne kadar ek gösterge alacağı ile 3600 ek göstergenin kimleri kapsayacağı yavaş yavaş netlik kazanmaya başladı. İşte merak edilen gelişmeler ve çok daha fazlası haberimizde...

Ekonomistler ve Mali Uzmanlar tarafından yapılan hesaplamalara göre kamu görevlilerinin çalışma sürelerine göre değişiklik göstermekle beraber yaklaşık olarak %21 ile %22 oranında bir etki edeceği ön plana sıralıyor. Örnek verilmesinde fayda olacaktır ki 6000 TL emekli maaşı alan bir öğretmenin, 3600 ek göstergenin yürürlüğe girmesi ile beraber otomatikman 7200 TL'ye çıkacak. Ortalama 1234 TL'lik bir artıştan söz ediyoruz.

Milyonlarca memurun emekli maaşı ile ikramiyelerinde çok önemli artışlara vesile olacak 3600 ek gösterge çalışmaları açısından artık son viraja girildi. Ek gösterge düzenlemesi mayıs ayı içerisinde tamamlanacak ve Türkiye Büyük Millet Meclisine sunulacak. Bununla birlikte 3600 ek gösterge taslağı da yavaş yavaş netlik kazanmaya başladı.

Memur Sendikaları Konfederasyonu Memur Sen, 3600 ek gösterge hususunda yalnızca 4 meslek grubu için değil bütün kamuoyu kapsayan bir düzenleme istiyor. Hükümet kanadı ise bu talebe sıcak bakıyor.

3600 ek gösterge çalışmalarında son viraja girildi

n1.jpg

3600 ek gösterge çalışmalarında son gaz çalışmalar devam ediyor. Hizmet kollarında yetkili sendikaların ek gösterge hususunda çalışmaları ele alındı. Hazine ve Maliye Bakanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı ile bürokratlar toplantıya katılım sağladı. Hizmet kollarından sonra memur senin unvanlar bazındaki ek gösterge ile yansıtma oranlarına yönelik talepler aynı komisyon tarafından dinlendi.

Keşfet